Uchodźcy

Problem uchodźców wymagał pilnego rozwiązania. Dobrze, że w końcu osiągnięto porozumienie. Zawstydzające było, że UE nie była w stanie uzgodnić rozwiązania, a poszczególne kraje Wspólnoty postępowały chaotycznie, nie koordynując ze sobą działań. Jak mielibyśmy rozwiązywać poważniejsze problemy, które będą przed nami stawały w przyszłości?

Dobrze, że polski rząd zrozumiał, że ciągłe zmienianie zdania nie służy ani uspokojeniu sytuacji w Polsce, ani polskiej pozycji w UE. Niestety zlekceważył przez ostatnie lata przygotowania do takiej sytuacji. Mimo tego, że istniał w tej sprawie ostrzegawczy raport („Strategia Bezpieczeństwa Narodowego 2014″, BBN), w którym wskazywano na podobne zagrożenia:

„Wyzwanie stanowią niekontrolowane migracje ludności, wywołane zarówno przez konflikty, jak
i mające swe źródło w problemach natury gospodarczej i społecznej (…) Zwiększenie
skuteczności państwa w walce z nielegalną migracją wymaga zmian kompetencji uczestników
tego systemu, a zwłaszcza wynikających z poszerzenia funkcji i zadań Straży Granicznej i
przekształcenia jej w formację graniczno-migracyjną. ”

Polska powinna przyjąć tylu uchodźców iloma jesteśmy w stanie sprawnie i bezpiecznie się
zaopiekować. Tę informację rząd powinien był pozyskać z gmin i zapewnić Polsce przyjazną i
bezpieczną formę przyjmowania uchodźców (w szczególności, niwelując ryzyko terrorystyczne).

Oczekiwaliśmy od rządu takiej precyzyjnej informacji, a także strategii działań w tym zakresie aby proces przyjmowania uchodźców przeprowadzić rozsądnie i sprawnie, a przede wszystkim bezpiecznie. I w ramach Unii musimy wypracować takie rozwiązania.

Jednocześnie pragnę wyrazić nadzieję, że skrajni politycy opamiętają się i przestaną rozpalać
antyuchodźcze nastroje (Kaczyński, Korwin-Mikke). W polskiej kulturze politycznej nie może być miejsca na rasizm i ksenofobię.

202 Komentarze

 1. Dzien dobry Panie Ryszardzie.
  Jestem osoba , ktora wierzy w dobre intencje Pana partii „NOWOCZESNA” dla Polski. Prosze , aby Pan absolutnie nie przyjmowal do swoich szeregow osob z innych Partii , uwazam , ze to zepsuje wizerunek Panskiej Partii , sledzac osoby z ugrupowania „NOWOCZESNEJ” i ich wypowiedzi jestem daleka od wlaczania osob trzecich typu : Kukiz itp.
  Pozdrawiam

 2. Do przemyślenia: Promujesz Jacka Zahorskiego z Głogowa, a to biedny i chory z nienawiści człowiek. Rysiek sprawdzaj z kim wchodzisz w układy bo w Głogowie na takim kandydacie tylko stracisz. Zahorski propaguje ksenofobię – to chyba dość daleko od ideałów Nowoczesnej.

 3. Drogi Panie Ryszardzie,

  Zwracam się z uprzejmą prośbą w imieniu zapewne tysięcy Polaków. Czy mógłby Pan łaskawie zatrudnić jakiegoś specjalistę od kształcenia dykcji, który pomógłby Panu nauczyć się wysławiać tak, by można było zrozumieć to co Pan mówi. Panie Ryszardzie, Pan nie mówi jak przywódca, tylko połyka słowa, spieszy się, krztusi, jąka, pluje i to wszystko naraz. To jak Pan mówi jest naprawdę trudne do zrozumienia. Na pewno w każdej szkole aktorskiej znajdzie Pan specjalistę który się tym zajmuje. Nie jest to aż takie poświęcenie. Skoro Pan Schetyna zainwestował w nową sztuczną szczękę a Pan Tusk nauczył się angielskiego, proszę się poświęcić i zrobić choć tyle dla swoich przyszłych wyborców.
  Serdecznie Dziękuję.

  • Akurat Pan Ryszard Petru ma bardzo dobrą dykcję, intonację i świetnie się wysławia.
   Również i gestykulacja oraz mimika, co bardzo ważne, pozostają na bardzo wysokim poziomie.
   Można oczywiście się z nim nie zgadzać, krytykować itd., ale należy się tej osobie pełne szacunek i uznanie, albowiem jest to bardzo inteligentna osoba, mądra, świetnie wykształcona.
   Gdyby Pan Petru, jak to zostało ujęte powyżej, miał wysławiać się niewyraźnie, gubić słowa itp. nie zdobyłby wraz ze swoim ugrupowaniem w ostatnich wyborach nie posiadając wcześniej żadnego doświadczenia ani zaplecza politycznego.
   Tymczasem ugrupowanie to składające się z nowicjuszy politycznych osiągnęło świetny wynik.
   Ktoś te bajki i bajery kupił w ilości mega hurtowej, a mam na myśli liczną rzeszę wyborców tego ugrupowania.
   I doprawdy nie wiem, co oni mają wspólnego z nowoczesnością poza najnowszymi modelami smartfonów oraz laptopów.
   Gdyby Pan Petru miał się niewyraźnie wypowiadać itp. co jest całkowitą nieprawdą, nigdy nie byłby tak często zapraszany przez największe instytucje masowego przekazu.
   Tymczasem wygląda tak, jakby mieszkał w siedzibie TVN albo Polsatu albo innej stacji radiowej.
   Mówiąc językiem speców od tzw. marketingu politycznego jest to bardzo medialna osoba.
   I z tego powodu Pan Petru pozostaje bardzo dobrym aktorem, od którego mogliby się uczyć Panowie Gajos albo Fronczewski.
   Każdy uczy się przez całe życie nieprawdaż?
   Również i ubiór Pana Petru zarówno ten na oficjalne spotkania i wystąpienia jak i te mniej zobowiązujące prezentuje się bardzo dobrze.
   Jest chyba najlepiej ubranym polskim politykiem na obecną chwilę, przy którym Pan Kaczyński i cała świta to zwykłe strachy na wróble, które zgubiły drogę na pole.
   A niejaka Pani Pawłowicz sprawia wrażenie, jakby panicznie bała się widoku wanny, zresztą jej guru również.
   A ubiór obecnej Premier RP to nie jest nawet przebranie.
   Co do Pana Schetyny to nie zainwestował w sztuczną szczękę, ale sprawił sobie licówki ceramiczne albo korony cyrkonowe. Tak to się nazywa.
   I również Pan Schetyna pozostaje bardzo dobrze ubranym politykiem, jak i bezapelacyjnie do takich należy zaliczyć Pana Donald Tuska.
   Ubiór człowieka to wbrew pozorom to bardzo ważna rzecz.

 4. JA tez nie mogę sie z tym zgodzić.. Jest Pan przeciwko podatkowi od supermarketów tymczasem własnie przeczytałem, że jedna z najwiekszych sieci marketów w Polsce osiągnęła zysk 10 mld zł
  a odprowadziła podatki jedynie w wysokosci 200 mln zł ( dane za 2015 rok)

  Mowa jest tylko o jednym podmiocie .. Lączny zysk zagranicznych supermarketów mógł osiągnąc nawet około … 50 mld zł w ciągu jednego roku .. przy takich obrotach wręcz konieczne jest by placić podatki w wysokosci około 5 mld , a za PO ich obciązenia wynosily nie wiecej niz 1 mld zł rocznie

  Prosze mnie nie przekonywać , że to jest sytuacja normalna , bo Panu sie nie uda ..

  To juz znacznie lepiej wygląda sytuacja sektora bankowego ( łaczne dochody banków w Polsce wynosily zaledwie 10 mld zł za 2015 r. W Porównaniu do marketów to rzeczywiscie niewiele ( 5 razy mniej ) , co za tym idzie jestem przeciw podatkowi bankowemu ..
  Banki wcale nie maja tak duzych zysków jak PIs wciska ludziom .. dodatkowy podatek tylko zwiększy raty kredytów ..

  • Od razu widać, że osoba pisząca te słowa powyżej nie ma pojęcia o ekonomii ani nie zna w ogóle realiów współczesnego świata.
   Ktoś powiada, iż jedna tylko z sieci osiągnęła w ubiegłym roku tylko w Polsce zysk w wysokości 10 miliardów złotych.
   Otóż jest to suma niewyobrażalna i chyba żadna z największych korporacji w całej Europie nie osiągnęła takich zysków w roku ubiegłym ani innych pozostałych latach.
   Takiego zysku nie osiągnęła chyba żadna ze spółek notowanych w Moskwie, Berlinie, Frankfurcie, Londynie, Paryżu czy Wiedniu.
   Co do Stanów Zjednoczonych to może WalMart osiągnął taki zysk operacyjny, ale przy nim wszystkie nasze sieci detaliczne i hurtowe razem wzięte to jak mały straganik osiedlowy z rzodkiewką, pomidorami i sałatą, które ledwo starczyłyby na obiad dla średniej wielkości polskiej rodziny w niedzielę .
   Nie ma Pani w ogóle pojęcia o podstawach ekonomii, co to przychód a zysk, i żadnego wyczucia nawet na temat współczesnego świata.
   Z kolei potem zostało napisane, iż łączny zysk wszystkich sieci mógł osiągnąć nawet sumę 50 miliardów złotych.
   Współczuję szefom tych sieci, teraz muszą się biedacy tłumaczyć swoim akcjonariuszom pewnie, gdzie ukryli te niewyobrażalne zyski, przy których złoto Krzysztofa Kolumba przywiezione z Ameryki do Hiszpanii w roku 1492 wygląda jak ubogi symboliczny prezencik z pobliskiego targowiska dla wychowawczyni z okazji zakończenia roku szkolnego.
   Przy tych absurdalnych i wyssanych z palca dochodach również i całe złoto oraz inne kosztowności zrabowane Żydom podczas II wojny światowej wyglądają wręcz ubogo i nie przedstawiają żadnej wartości, a skarby III Rzeszy to zwykłe wysypisko śmieci.

  • I znowu historia się powtarza, jeżeli chodzi o ortografię i zasady pisowni języka polskiego.
   Naprawdę ręce opadają, a język polski jest naprawdę ładną formą komunikacji międzyludzkiej zarówno w mowie jak i piśmie.

 5. „Należy uruchomić środki na pomoc dla uchodźców”, „powinniśmy przyjąć tylu uchodźców, ilu jesteśmy w stanie”, „nie ma miejsca na rasizm i ksenofobię” ? – Od Pana, jako ekonomisty, chętnie dowiedziałbym się skąd wziąć środki na uchodźców, ilu jesteśmy w stanie przyjąć, ile to nas będzie kosztowało. Jako polski polityk powinien Pan powiedzieć swoim potencjalnym wyborcom także: dlaczego powinniśmy ich przyjąć ilu tylko się da, czy jest to korzyść dla Polski, czy raczej smutna konieczność, czy uważa Pan, że każdy kto sprzeciwia się napływowi imigrantów („uchodźców”) jest ksenofobem i rasistą.

 6. Panie Petru

  Ponieważ jestem zatroskany o stan Pańskiego umysłu, chcę Pana przestrzec przed niewłaściwym odżywianiem. Jak Panu wiadomo żywność jest obecnie wykorzystywana do kontroli umysłu i niewątpliwie zdradza Pan przejawy pewnego rodzaju dysfunkcji mózgu, a objawia się to brakiem wartościowania moralnego. Proponuję przejść na dietę organiczną, a uchroni Pan siebie przed całkowitą ruiną psychiczną. Na dzień dzisiejszy Pan w ogóle niema rozeznania politycznego, percepcja odnośnie sytuacji na świecie zero, w dziedzinie ekonomii dwója, zresztą po szkole Balcerowicza nawet jedynka. Tak na prawdę to szkoła Sorosa, giełdowego gracza i współtwórcę migracji muzułmanów. Do nauki Panie Petru, do nauki! Z poważaniem Staszek

 7. Panie Petru
  Mieliśmy już Balcerowicza, Palikota, Środę, Nowicką, Nowacką i wiele innych osobliwości. Jako że natura nie lubi próżni pojawia się Pan, kolejny oświecony inaczej. Przejdzież Pan do lamusa historii jak pozostali, pozostanie tylko smród. Z poważaniem Staszek

 8. Aha, wiec jednak jest pan ZA przyjmowaniem przez Polske „uchodzcow”? Mimo wiadomosci o tym jak potwornie, dziko zachowuja sie oni w Niemczech, Szwecji, itp.? Zyczy pan sobie, zeby w Polsce mialy miejsce takie zbiorowe napasci seksualne na kobiety jak np. w Niemczech? Mowi pan, ze chronienie polskich kobiet przez mozliwoscia takich napasci to objaw „rasizmu” i „ksenofobii”? No, panie Petru, ja na pana NA PEWNO nie zaglosuje. Juz predzej na Korwin Mikkego. A propos, twierdzi pan, ze Kaczynski to rzekomo polityk „skrajny”. Co pan konkretnie rozumie przez wyrazenie „polityk skrajny”? Jak konkretnie Kaczynski jest rzekomo „skrajny”? Aha, wiec wedlug pana Kaczynski, ktory nie chce w Polsce „uchodzcow” i zwiazanych z nimi zadym i, z przeproszeniem, syfu, to „polityk skrajny”, a pan, ktory chce w Polsce „uchodzcow” i zwiazanych z nimi zadym i, z przeproszeniem, syfu, to polityk nieskrajny, tak? Fajne ma pan osobiste definicje „skrajnosci” i „nieskrajnosci”. :)

 9. Ale jaja..wychodzą powolutku wszystkie zdradzieckie powiązania z GRU,WSI ,Frasyniukiem ,Balcerowiczem i banksterami…hańba,że znalazł się pan w polskim sejmie. Hanba dla wyborców a wybrani ida jak barani na rzeź byle bliżej koryta…

  • Rzeczywiście wielka mi to nowość jeżeli chodzi o te powiązania i uwielbienie tow. Balcerowicza i pana Frasyniuka. Koń by się uśmiał. Przecież to wszystko było wiadome od wielu lat.

   • A ty EDEK jesteś osobistym adwokatem pana Petru? Czy po prostu skrycie go miłujesz? Zaczynasz być męczący.

 10. Panie Petru z iloma uchodźcami miał pan kontakt zwłaszcza wyznawcami religii pokoju?? Ja na codzień ich widzę przez okno,codziennie mijam ich na ulicy.Jedno takie spotkanie skończyło się dla mnie złamanym nosem i rozdartym ubraniem.Za co? Za to że jestem białą chrześcijańską europejką.Wyjaśnie panu coś:To nie są uchodźcy.Prawdziwych uchodźców nie stać na ucieczkę do Europy bo wszystko stracili przez dzialania wojenne,poza tym nie pamietam z którego kraju agenci donoszą że przemytnicy mają zakaz przewożenia ludzi innych wyznań niż islam.Tak,jestem za przyjęciem uchodźców ale tylko chrześcijan,jazydów i ludzi innych wyznań ale kategoryczne NIE dla muzułmanów.Pan chce być taki nowoczesny i tolerancyjny,niech pan się zapyta tych wszystkich kobiet z Kolonii co one sądząna temat tolerancji i nowoczesności.Wyprowadził pan Polaków na ulicę w imię czego?? W imię wyimaginowanego zagrożenia demokracji i wolności słowa.Uważa się pan za lepszego od PIS-u a zrobił pan dokładnie to samo co Kaczyński po katastrofie smoleńskiej.Pan i spółka podzieliliście Polske i jeszcze wciągneliście w to PE i KE.Wstyd!! Jaki model demokracji panu odpowiada.Niemiecki,francuski a może szwedzki.Toż same cywilizacyjne i nowoczesne kraje,takie demokratyczne gdzie pozwala sie uchodźcom na seksualne napaści na rdzenne mieszkanki,ukrywa sie to przez kilka dni tłumacząc potem że to taka kultura i wysyła sie ich na naukę moralności(Patrz Niemcy,Dania).Poprostu demokracja i wolność słowa godna pozazdroszczenia.Ale ” jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze”

  • Proszę ode mnie przyjąć wyrazy współczucia i ubolewania z powodu tego, co się stało.
   Głęboko ufam, iż niedługo już odzyska Pani siły witalne i równowagę psychiczną.
   Doprawdy nie wiem, co się stało w Niemczech ostatniego minionego roku i jest to przerażające.
   Z całym przekonaniem potępiam to, co się stało i brzydzę się tym.
   Nienawidzę agresji i przemocy, również tej słownej, która również jest bardzo niebezpieczna.
   Zawsze uważałem, iż słowa często o wiele bardziej ranią aniżeli pociski i kule.
   Jestem więcej niż przekonany, iż wszyscy sprawcy tych czynów bez wyjątku zostaną zatrzymani i sprawiedliwie osądzeni.
   Jeszcze raz proszę przyjąć ode mnie wyrazy współczucia i ubolewania wraz z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.

 11. Chłopie, to co Twój prowadzący zrobił na FB zasługuje na pomstę ! Grozić niszowej, acz z poparciem partii pozwem za naruszenie praw autorskich przy próbie sparodiowania Twoich postów jest debilizmem ! Musisz konsolidować opozycję a nie grozić jej sądem ! Sądy i tak oberwą od Pisu- po co dawać ich motłochowi pożywkę. Złe rozegranie sytuacji !

 12. To niech wszyscy cyniczni psychopaci tacy jak Petru zamiast wciskać ludziom kit, dadzą wzór: weźcie kilku „uchodźców” na własne utrzymanie, we własnym domu. Zostawcie swoje żony i córki na cały dzień same w domu z „uchodźcami”. Dajcie przykład, a potem wymagajcie od innych wy cyniczne żmije.

 13. Człowieku czy ty czytasz co pisza o tobie jak sie nie wstydzisz jeszcze pokazywac oczy poczytaj komentarze jak o tobie mysla

 14. Ryszardzie Petru. Wstyd mi za ciebie że tak się zachowujesz.Nowoczesna,-nawet nie wiesz bałwanie co to oznacza.Mieszasz i robisz ludziom wodę z mózgu.Tylko tacy głupcy jak
  ty wychodzą na ulicę i wrzeszczą coś o czym nie mają pojęcia.
  Przyznaj się lepiej kto ci płaci za ten cyrk którego jesteś klownem,-przecież tylko głupiec da wiarę twoim głupim gadkom i pokrzykiwaniom. Załóż sobie czerwoną kulkę na nos to wszyscy będą wiedzieli że jesteś cyrkowcem. Takie draństwa i chamstwa to może wyprawiać tylko człowiek podpłacony.Dlatego oszuście nabierasz ludzi i obiecujesz im sam nie wiesz co a oni wykrzykują i ładują ci „kasę” do kieszeni.Przecież jak patrzę na ciebie w TV to mi się rzygać chce,a słuchać tego co pleciesz to uszy bolą. Nigdy,-pamiętaj nigdy nie dorośniesz do tego żeby kogoś z Prawa i Sprawiedliwości w piętę pocałować,-nawet sprzątającej w biurach .
  Ja przeżyłem PRL i przeżyłem Platformę i jestem pewien że przeżyję ciebie ty chamie i złodzieju.Jak ci źle w Polsce to nie mieszaj tylko jedź do Korei Północnej a w ostateczności do ZSRR skąd wywodzi się twój ród. Nie szkaluj Polski ani Ludzi którzy wreszcie coś dobrego robią dla Polski a nie dla własnych kieszeni i swoich rodzin i kumpli jak robiła Platforma i chcesz ty to zrobić.Tylko głupiec,-powtarzam tylko głupiec wyjdzie na ulicę i będzie wrzeszczał że broni demokrację. W S T Y D.!!!!!!!!!!!1

  • Nazywać kogoś bezpodstawnie chamem, złodziejem i oszustem, jak to zostało uczynione powyżej, to zwykła podłość i cynizm, które zasługują jedynie na ostre potępienia i pogardy.
   Można rzeczywiście zarzucać Panu Peru wiele, żartować, śmiać się, krytykować, ale osoba ta nigdy nie była ani nie jest żadnym złodziejem, chamem ani oszustem!
   Co do sugestii wyjazdu na stałe Pana Petru do ZSRR, to pozwolę sobie jedynie przypomnieć, iż takie państwo blisko już od 25 lat nie istnieje.
   Zresztą w tym państwie urodziło się i żyło wiele wybitnych, wspaniałych, niezwykłych osób, a życie tam było istną katorgą i drogą przez mękę.
   Trzeba było sobie przeżyć ZSRR, a nie jak PRL, jak ktoś się tym mieni.
   Trzeba było sobie przeżyć okres represji stalinowskich w tamtym kraju albo okres rewolucji październikowej.
   W porównaniu do ZSRR życie w PRL to jak pobyt w luksusowym hotelu, a stan wojenny to niewinny epizod w historii.
   W tym miejscu mogę tylko złożyć tylko hołd i wielki szacunek tym wszystkim, którzy musieli żyć i umierali w milionach męczeńską śmiercią na tej nieludzkiej straszliwej ziemi.
   Podobnie rzecz ma się z istniejącym do dzisiaj straszliwym reżimem w Korei Północnej i 24 milionami mieszkańcami tego kraju.
   Głęboko jednak wierzę, iż reżim ten niedługo upadnie a mieszkańcy tego kraju dołączą do wolnych narodów tego świata.
   Ciekaw jestem tylko, czy ten kto miał czelność wystosować tak poniżające słowa pod adresem zupełnie niewinnej osoby będzie miał zwykłą odwagę przeprosić?

   • Edek, ile dostajesz za te pisanie banialuków w obronie pana Petru? Co, on sam się nie umie bronić? Dostajesz cash czy w naturze?

    • Naucz się jednego śmieszny i marny człowieku! W życiu jedną z najważniejszych cech jest zwykła uczciwość, ale dla wielu to i tak będzie niepojęte. Zadam jedno pytanie tylko, czy umiesz pływać? No to spływaj.

 15. Jeżeli kiedyś jeszcze raz pani poseł Krystyna Pawłowicz będzie, w czasie Pana wystąpienia w Sejmie, pukała się w czoło to proponuję, zamiast, mało eleganckiej w formie Pana reakcji, jaka miała miejsce, poprosic ją tylko aby robiła to mniej gwałtownie ponieważ za bardzo dudni.

  Pozdrawiam

 16. Witam , głosowałem na JKM.. Również obserwuje to co dzieje się w POlsce i na razie wniosek mam jeden : PIS to partia zacofana ( niepotrzebnie robią burdel na przyklad wieszając tylko flagi polskie , a UE nie ) natomiast PO to partia … awanturników, którzy zamiast proponować jakieś rozwiązanie z danej sytuacji potrafią tylko się kłócić.
  Doszło do takiej patologi , że niemiaszki razem z PO próbują zniszczyć Polskę .. twierdząc ze to kraj niedemokratyczny.. KOmpromitacja PO i niemców sięga zenitu .. PIS nawet nie zaczął jeszcze rzadzic więc nie był w stanie w tak krótkim czasie ( miesiac rzadów) cokolwiek zrobić, a jest oceniany bardziej i częsciej niż platofrma po 8 latach rządów za granicą .. To swiadczy jak bardzo niewygodny jest dla interesów zbrodniczego narodu zza zachodniej granicy PIS .. Bawi mnie to ..
  a PO było dobre bo mozna z Polski było wyciągać miliardy . NAwet w nagrodę merkel dała stanowisko Tuskowi w parlamencie Europejskim ..

  • jedynie Ruch Kukiza się nie kompromituje i nawet złożyli projekt , który miał na celu zakonczenie sporu wokół TK ( oczywiscie PO chce go zablokowac- bo to nie służy ich interesom) ..
   PO i PIS przegrywają głosy wyborców ..

   Nie wiem kto głosował na te dwie partie , ale współczuje ..

  • Rzeczywiście Niemcy straszliwie się przejmują i martwią sytuacją w Polsce. Większej bzdury dawno nie słyszałem, ale bardzo mnie to cieszy, że Polacy sami.upajają się tymi bredniami. Jedna z największych gospodarek świata i potęg umysłowych ma się przejmować tym, co się dzieje w republice furmankowej, która nie ma ani jednej elektrowni atomowej, dróg ani autostrad i niczego nie tworzy ani nie produkuje. Rzeczywiście niezwykle poważnym zagrożeniem dla Niemiec są Pan Kaczyński albo Pani Pawłowicz. O wiele bardziej można obawiać się ich brudu i braku higieny osobistej. Co do tego, jakoby był to naród zbrodniarzy to zwykła podłość choć na miarę ptasiego intelektu. Dodam tylko że jedna z ich firm ubezpieczeniowych której nazwy nie chcę tu wymieniać, ubezpiecza od wielu lat amerykańskie loty kosmiczne. Może Niemcy liczą na odkrycie budowy drewnianych chatek, sławojek albo produkcji medalików czy krzyżyków? I proszę pisać nazwy oraz narodowości dużymi literami. Można tylko dziękować wyborcom za to, że wybrali PiS tak licznie albowiem nie ma dla Niemiec nic lepszego. To wspaniała satysfakcja. Tak tylko trzymać.

   • Niemcy są taką gospodarką jak bankrutujacy deutche bank i jego słynne transakcje w krajach objętych embargiem przez USA .. .,
    Przypominam również Panu , że to NIemcy , a nie inne narody sprawiły , że Beata Szydło tłumaczyła się w Parlamencie Europejskim.. Tzw.. Afera schultza //

    Kim był według Pana Schultz ? Hiszpanem ?

    • broni pan niemców , a ten kto broni niemców , jest przeciw Polsce .. Jest za tym by Polska była na kolanach i zgadzała sie na WSZYSTKO ..
     Rozumiem , że jest Pan zwolennikiem Nord stream 2 ?.. Dlaczego ?

     • Przede wszystkim Niemcy pisze się dużą literą i proszę się zapoznać z zasadami pisowni języka polskiego.
      Z kolei wysuwanie twierdzeń, jakoby gospodarka niemiecka miała chylić się upadkowi może tylko oznaczać, iż osoba taka straciła na dobre kontakt z rzeczywistością.
      Pozwolę sobie tylko przypomnieć, iż jedna to czwarta albo piąta potęga gospodarcza na świecie eksportująca swoje wyroby we wszystkie zakątki świata.
      Z kolei Deutsche Bank to jeden z największych instytucji finansowych na świecie i dobrze, że żaden z jego pracowników nie musi czytać tych bzdur i idiotyzmów o rzekomym upadku.
      Reszta twierdzeń to stek bzdur, nie zasługujący nawet na słowo odniesienia.

 17. Opamiętajcie sie ludzie nie chce tych imigrantów ponieważ nie chce mieć pod pałacem kultury drugiego 11 września a na stadionie naradowym 13 listopada lepiej przyjąć reptyliantów z kazachstanu i innych krajów wschodnich

 18. Witam
  Ja może troszkę z innej beczki. Panie Petru śledzę Pana wypowiedzi w różnych programach i czasem zastanawiam się po co Pan poszedł do tego sejmu. Jak patrzyłam na Pana przed wyborami wydawał mi się Pan kimś zupełnie innym myślącym w innych kategoriach niż ugrupowanie PO. Jednak po tych ostatnich i dzisiejszej wypowiedzi na TVN 24 uważam że jest Pan przesiągnięty głoszeniem TEZ PO, bzdur wyciagnietych z nieszczeroci innym partii i nie mówieniem tego co naprawdę Pan uważa. Zamiast zając się pracą nad swoimi obietnicami to zajał się Pan zabawą w wydawania opinii burzących spokój ludzi. Tylko TK . Mam nie odparte wrażenie że swoimi wypowiedziami chciałaby Pan tylko sprawdzić bunt obywatelski. Nie wiem do czego to ma zmierzać. Nie którzy nie zdają sobie sprawy jak działa TK i niestety swoją nie wiedze powielają chodząc na strajki w warszawie. Szkoda że dał się Pan w ciągnąć partii PO w te obrzydliwe matactwa. Stworzył Pan partie która mówiła coś innego a co innego teraz Pan robi. Nie moge słuchać jak próbuje Pan buntować kraj i chce Pan doprowadzić do wrzenia różnych środowisk.
  Z poważaniem obserwatorka

  • Gdyby ten tekst miał być dyktandem albo wypracowaniem w przeciętnej szkole, jego autorka z miejsca dostałaby ocenę niedostateczną za błędy ortograficzne i interpunkcyjne, od których aż się roi powyżej.
   A pisanie nazwy miasta i stolicy kraju małą literą to już rzecz niebywała.
   Ręce opadają, ale nie tylko w tym przypadku na tym blogu.

 19. Brawo panie Petru, inteligentnie punktuje pan tych analfabetów. Polska jest bardzo zacofana ,pełno półgłówków chodzących z krzyżami i wierzących w bajki,ale ktoś musi walczyć również o tych biedaków a, raczej o los ich dzieci nie o nich bo ci mają oustogłowie.Wielu Polaków wyjechało jeszcze więcej wyjedzie przy tak prymitywnych rządach,ale musi być nadzieja ,że będzie do czego wrócić jak trochę się dorobią i już wywali się tych pislamistów nie liczących się z prawem ,że będzie można w Polsce bezpiecznie inwestować bo teraz pies z kulawą nogą nie uwierzy ,że w Polsce będzie respektowane prawo i sprawiedliwość.

 20. Rysiek kiedy zrobisz doktorat, potem habilitację a na końcu profesora aby występować w roli eksperta?

  • Czy tylko osoby posiadające tytuł profesora mogą być ekspertami?
   Większość z tych osób mieniącymi się tytułami naukowymi nie ma bladego pojęcia o otaczającej ich rzeczywistości i są to intelektualne i moralne wraki.
   Duża część ich prac naukowych jedynie li tylko z nazwy to zwykłe, prymitywne plagiaty, których czytanie jest najzwyczajniej szkodliwe dla ludzkiego umysłu.
   Dobrze, że zwierzęta nie potrafią czytać, tylko pozazdrościć.
   Jeżeli powiem o tych osobach, które sam w swoim skromnym życiu miałem wątpliwą przyjemność napotkać, że są to zwykłe chamy, to i tak to będzie komplement.
   Wiele z tych osób ma poważne problemy ze swoją osobowością i psychiką.
   W dużej części to prymitywy będące ludźmi jedynie z biologicznego punktu widzenia, a poziom ich wiedzy, sposób jej przekazywania, komunikacji, sposób zachowania się, traktowania ludzi to dno i prymitywizm.
   Zresztą Pan Ryszard Petru posiada tytuł doktorski, a te jego ekspertyzy i opinie to od razu można wrzucić do śmietnika, niemniej jednak przy wielu osobach z tytułami profesorskimi jawi się jako osoba kulturalna i dobrze wychowana.
   Tak naprawdę to bardzo zazdroszczę dzisiejszej młodzieży tego, iż może studiować na zagranicznych uczelniach w Niemczech, we Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii i innych krajach UE, a następnie tam pracować.

 21. Jestem w twoim wieku i uważam Cię za super chama.Publiczna zniewaga kobiety świadczy o Twoim poziomie.Współczuję Twojej żonie.Czasami Twoje zachowanie sugeruje używanie dopalaczy.

  • Lalka chyba nie widziałaś jak ona waliła się w głowę? jak mał.a? trudno było nie zauważyć i nie zwrócić uwagi na coś takiego!!

 22. Kraj zupełnie oszalał…ludzie przestali logicznie myśleć, porażeni strachem i sparaliżowani nadmierną paniką..Wszechobecny materialny egoizm ,, zabił,, ludzką cząstkę humanitaryzmu…po raz pierwszy było mi naprawdę Wstyd …

 23. rysio dziadek prosi nie bij piany,jak w nocy przyjdą po twoje curki czym będziesz walczył???te twoje kobitki jak po mieście pójdą jak bor zdejmie parasol?nawet w Izraelu latają z nożami po ulicach,walcz za Polskę,razem z kaczką,to też żyd ale walczy za polskich żydów a nie za debila Sorosa czy Balcerka,błyśnij Rysio naszą inteligencja i zrób zwrot o 360 stopni,przecież masz Polskę budować a nie machać po ulicach flagami,jaja se robisz!
  Słuchaj dziadka co kiepę ma a nie pospolitych debili,wal do kaczki bo cza
  Nową Wielka Ustawę a nie popłuczyny z PRL,to nasz Józio prostytutka by nie nazwał a ostatnia szmatą

  • Nie chce sie czepiac o „curki”, ale zwrot o 360 ° musze skomentowac. Jezeli Pan Petru mialby sie kogokolwiek posluchac, to ty sie niestety dyskwalifikujesz.
   Moje skromne zdanie: uchodzcy beda przychodzic falami, czy chcemy czy nie. Polska mialaby szanse wykazac sie humanitarnoscia i solidarnoscia przy niewielkich kosztach. Uciekinierow podzielic na trzy gropy: azylowcow, ktorzy po uznaniu znikneliby z Polski do bogatszych krajow, albanczykow, macedonczykow, marokanczykow itp. z mety odeslac do domu, a uciekinierom z Syrii dac opieke na dwa lata i po wojnie wyslac do domu. Jak ktos sie u nas zaczepi i zostanie to dobrze. Nie zapominajmy, ze to wlasnie my polacy przez setki lat szukalismy nowych ojczyzn i czesto je znalezlismy za granica. Ja naleze do tej grupy i jestem wdzieczny, ze mi ta szanse dano. Pisze ten komentarz juz po decyzjach wielu panstw europejskich i jest mi bardzo przykro, gdy widze ze solidarnosc ma dzialac tylko w jedna strone. Obawiam sie, ze rozwoj Europy stworzy panstwa dwoch predkosci i niestety mozecie sobie wyliczyc jaka to predkosc bedzie rozwjal nas kraj. PS. jezeli myslicie, ze polskie spoleczenstwo w przekroju jest lepszej jakosci niz np. syryjskie to zastanowcie sie, czy podobne mysli dotyczace nas polakow np. w USA, Kanadzie, Niemczech, czy Szwecji sa dla nas dyskryminujace, czy po prostu sluszne? Slysze czesto narzekania, ze nas Polakow (napisalem specjalnie z duzej litery) nikt nie lubi… A za co tak mieliby lubic? Jakim cie widza takim cie pisza… Dulszczyzna nie jest niestety zagraniczna przywara. Pozdrawiam

   • Ps. Moze trzeba sobie przypomniec slynny udzial naszych zolnierzy w drugiej wojnie irackiej. Mielismy na tym krocia zarobic, bo przeciez „z USA tylko mozna wygrac”, szczegolnie gdy pozwolilismy torturowac na wlasnym terenie, gdzie wylaczylismy polskie prawo. W wyniku tej wojny, aktywnie przez nas prowadzonej, armia iracka stala sie z dnia na dzien banda bezrobotnych, z ktorych powstalo panstwo islamskie. Przypominam, ze nasz udzial w tej wojnie byl szeroko dyskutowany i nie przypominam sobie glosow przeciwnych, czy z polityki lub spoleczenstwa. Jestesmy wspolwinni i mamy moralny obowiazek pomocy. Nie mowic o religijnym, bo kto jest naszym bliznim? Jak nie ludzie potrzebujacy pomocy? Innym praktycznym efektem naszej pomocy ofiarom wojny bylyby moze negatywne komentarze dotyczace jakosci pobytu w Polsce, co moze odbiloby sie zmniejszeniem liczby uciekinierow. Chociaz kto wie? Moze przypomnielibysmy sobie kiedys, co to znaczy polska goscinnosc? Pomarzyc….

 24. Patrząc na ostatni wpis na blogu można odnieść wrażenie ze po wyborach pan Rysiu ma głęboko w d… czytelników bloga a blog służył tylko do tego aby jakoś tam naskrobać te 120k lemingów którzy zaznacza odpowiednia kratkę.

 25. Czy zamierza Pan wstawić się za repatriantami których rodzice pod przymusem zostali wywiezieni z Polski podczas okupacji radzieckiej?

  Jeśli chce Pan przyjmować obcych kulturowo ludzi proszę najpierw zająć się tysiącami polaków którzy oczekują na możliwość wyjazdu do Polski.

  A może jest pan tylko pieniaczem co to krzyczy tylko tak jak jest modnie?

  A co z młodymi Polakami którzy podczas rządów PO wyjechali w poszukiwaniu lepszego życia?

 26. Ilu Panie Ryszardzie uchodźców zgłasza Pan do utrzymana na swój koszt?

  Ja jako płacący podatki w Polsce nie zgadzam się na to żeby z moich pieniędzy utrzymywano obcych mi kulturowo ludzi.

 27. Panie Ryszardzie,

  jestem pana fanem ale proszę mi napisać dlaczego współpracuje pan z oficerami WSI uwikłanymi w aferę fundacji PRO CIVILI? jako pana wyborca czuję się trochę oszukany bo wierzyłem w szczere pana intencje a tu taki klops

 28. martwi mnie to , że w POlsce nie ma partii która myśli o gospodarce . .Sa partie interesów .. Jedni są za rolnikami inni za bankierami , a jeszcze inni za przedsiębiorcami – to wszystko tylko w celu by zyskać głosy wyborców.

  Gdy spełnia sie postulaty wszystkich grup jednoczesnie , to naturalnie gospodarka na tym cierpi .

 29. Pewne pomysły PISu mi sie bardzo podobają tj. wprowadzenie podatku 70 % od odpraw i likwidacje 13 pensji w budżetówce ..
  Jest niedopuszczalne by ludzie pracujący w panstwowych firmach , którzy otrzymują swoje wyplaty z pieniedzy podatnika mieli miliony zł odprawy ..
  .. Powinno sie ograniczyć wypłaty w panstwowych firmach do 50 tys zł netto.miesięcznie , a gdy slysze że
  W zeszłym roku 5-osobowy zarząd PGNiG ( spólka skarbu państwa ) zarobił w sumie ponad 5 milionów 800 tysięcy złotych, !!!
  to są kpiny z podatnika

  Tylko firmy prywatne tworza majątek narodowy – tak jest na całym swiecie i tam są dozwolone wysokie zarobki prezesów ..
  Przyklad ? Nokia , Samsung , Apple ,

  Również zgadzam się z Panem Petru w sprawie zwiększenia opodatkowania rolników .. Oni płacą tylko 400 zł Krusu rocznie
  Przecietny obywatel ktory zarabia najniższa krajową oddaje na ZUS 400 zł … Miesięcznie
  Dlatego jestem zdania , że rolnikom należy zwiekszyć obciążenia .. Oczwyiscie nie do 300 zł miesiecznie .. , ale powinni płacić przynajmniej 50 % wiecej niż obecnie..

  Natomiast pomysł z 500 zł na dziecko to zwykla bezczelnosc ze strony PISu , który ma ludzi za idiotów .. Wykształcenie 2 dzieci kosztuje 300 tys zł i nikt normalny kto umie liczyć nie będzie robił dzieci dla marnych 500 zł miesięcznie .. Ludziom trzeba dać wyższe wypłaty , to wtedy zaczną mysleć o dzieciach .. Za 1500 zł netto nikt nie bedzie chciał zostać ojcem .. Wybierze życie bez dzieci . To oczywiste..

  • „nikt normalny kto umie liczyć nie będzie robił dzieci dla marnych 500″
   No właśnie. Ale patologia i menele będą się namnażać.
   A tak w ogóle dzieci powinni być wynikiem miłości i pragnienia ich posiadania, a nie żadnej kalkulacji – czy mi się opłaca mieć dzieci czy nie… To nie hodowla trzody chlewnej!
   Na Zachodzie niestety już tak jest, że „z dzieci się żyje”. Nie tylko w rodzinach imigranckich. Później co z tego wyrasta sami widzimy. Degeneracja i pasożytnictwo w następnych pokoleniach. Dzieci, jeśli chce się je mieć, to trzeba je wychować! I dać im miłość! A nie czekać na pieniądze.
   Sprowadzanie ludzi na świat to wielka odpowiedzialność, dlatego powinni to robić tylko ci, którzy naprawdę chcą je posiadać – bez dodatkowych zachęt.

   • 500 zł może być w każdej chwili odcięte , wystarczy że rzady się zmienią , w miejsce PIS przyjdzie inna partia .
    Ludzie potrzebują stabilizacji finanstowej , a nie niepewności ( 500 zł to niepewne środki )

    natomiast niskie bezrobocie , wysokie PKB na glowę mieszkańca ( najniższa krajowa 2500 netto ) daję ludziom wiarę w przyszłość i gotowośc do założenia rodziny .. 500 zł to nie tylko niewielka suma , ale także niepewna ..
    Na niepewności nie można budować państwa – to robi właśnie PIS

    • Czy PO jest lepsze od PIS .. No oczywiście , że nie jest .. To jest ten sam mierny poziom rządów..
     Jeżeli można znależc ogłoszenia pracy za 5 zł na godzine w gazecie , to świadczy najlepiej co PO zrobiło przez ostatnie 8 lat i co jest warta ta partia.
     Oni tłumaczą sie , że umowy smieciowe są potrzebne , bo to im zmniejsza wskazniki bezrobocia . Czy PIS slusznie opodatkował markety ? sprawa dyskusyjna .. PO upadło , bo naiwnie wierzyło , że ludziom , żyje się dobrze w tym kraju ..
     Ich upadek wynika z frustracji obywateli , którzy mieli dośc braku zmian na lepsze..
     Jak ktoś dostrzega , że w Polsce najniższa krajowa w 2015 roku wynosi 1200 zł netto , a w Norwegii 8000 zł netto to rozumie , że coś tu śmierdzi .. Gdzie jest ta zielona wyspa ? Ludzie poczuli sie oszukani .

 30. Niestety w sparwie imigrantów nie mogę się zgodzić z Panem Petru. I nie piszę tego z pozycji osoby o innym światopoglądzie bo głosowałem na Nowoczesną ( zrobił na mnie wielkie wrażenie Michał Górski z Wrocławia i artykuły na jego blogu ).

 31. Czy sztandarowa obietnica PIS-u 500 zł na każde dziecko, nie zachęci imigrantów ekonomicznych (zazwyczaj wielodzietnych) do przyjazdu do Polski?
  Może warto wyjaśnić również ten wątek tej absurdalnej obietnicy PIS-u.

  • Raczej nie, 500 PLN w przeliczeniu na € to nadal tylko ok 115€, gdzie w Niemczech za pierwsze dziecko dziecko to 188€.

 32. Partia pana Petru to jest czysta wydmuszka. Założona po to, aby bronić interesów wielkich banków, wielkiego kapitału.
  Są tacy, którzy twierdzą, że co jest dobre dla rynków kapitałowych, dla wielkiego biznesu, jest dobre dla Polski.
  Oczywiście to nie prawda.
  Wielkie korporacje wcale nie chcą wolnego rynku, trzymania się reguł, one chcą jak najwięcej pieniędzy, one są całkowicie amoralne. Wolny rynek tam, gdzie to nie zagraża ich interesom, a w innych obszarach regulacje robione pod siebie.
  Do tego potrzebują spółki z urzędnikami, władzą.
  Idealną sytuacją byłoby …samemu sięgnąć po władzę.
  Wtedy żyj nie umieraj!
  Po to właśnie stworzono sztuczny byt – Nowoczesną – a nuż się uda dostać do parlamentu, a może nawet kiedyś przejąć władzę.

  Uważajcie, wyjaśniajcie innym. Każdemu na samą nazwę tej partii powinno zapalić się czerwone światło…..

 33. cóż , głosowałem na petru. ale dziś czuję żal i złość na siebie ,że dałem się omamić człowiekowi któremu myślałem można zaufać,a okazało się,że przejmuję chamskie nawyki o kolegów z PO.
  Mam trochę latek, ukończyłem bez wspomagania nazwiskiem , plecami i pieniędzmi chyba a może i więcej niż pan który mnie oszukał. Pytam więc w czyim i mieniu i dlaczego pan zrobił ze mnie idiotę.
  Pan został posłem a nie klaunem , to nie cyrk to Parlament Polski i pańskie zachowanie , chamskie wypowiedzi, komentarze są już poniżej godności POSŁA .

  • „W polskiej kulturze politycznej nie może być miejsca na rasizm i ksenofobię.” TO SĄ PANA SŁOWA
   -a, pan co robi, czy pan tego nie widzi i nie czuje ,że sam swoimi wypowiedziami sam prowokuje do tego!

   !

   • Coś w tym jest, co Pani pisze. Warto byłoby dalej rozwinąć temat.
    Co do Pana o imieniu Marcin, to jeszcze nie widziałem takiej sytuacji, aby tak szybko wręcz w błyskawicznym tempie wyborcy byli zniechęceni do swoich reprezentantów.
    To chyba jakiś fenomen na skalę świata, przecież ten facet z tą całą swoją partyjką jest wierną i mierną kalką Panów Tuska i Balcerowicza.
    Ten człowiek nawet nie ma swoich koncepcji i pomysłów, on tylko powtarza te same puste jak wydmuszki wielkanocne frazesy i formułki.
    Dlatego sam się dziwię, jak ten człowiek i jeszcze kilkanaście osób z jego otoczenia zasiada teraz w tym cyrku w Warszawie przy ul. Wiejskiej.
    Sa popełniam wiele gaf i błędów, i sam się sobie dziwę, jak to jest możliwe.
    Sam jestem wycoce niedokoskonały i sam popełniam takie błędy, których bardzo żałuję.
    Ale tego jak można było wybrać takiego osobnika jak Pan Petru, który nie ma niczego wspólnego z ekonomią to naprawdę nie wiem i nie zrozumiem.
    I tym bardziej nie zrozumiem, jak można być już niezadowolonym ze swojego wyboru w pierwszych dniach działania tego cyrku zwanego parlamentu.
    I zobaczycie, że nic z tego nie będzie, co w swojej kampanii zapowiadał i obiecywał ten śmieszny człowieczek.
    I on rzeczywiście jest pełen buty i arogancji, jak zauważa Pani powyżej.

    • Zgadzam się z Panem! Petru to nieudana wydmuszka, a i ekonomista z niego mniej niż mierny. Wiem co mówię, bo go znam od lat. Pozdrawiam

 34. Tłumaczę z polskiego na nasze, jakby ktoś nie wiedział, dlaczego próbuje Pan wciskać „uchodźców” do Polski, Europy.
  Zacznę od małej dygresji.
  W interesie wielkiego, międzynarodowego kapitału, jest jak największy napływ tych ludzi na Stary Kontynent.
  Dlaczego? Z wielu powodów. Wymienię kilka.
  Rozruszanie gospodarki (właściwie zwiększenie zysków korporacji), większej konkurencji na rynku pracy (nowi niewolnicy), zamówień rządowych na obsługę, zakwaterowanie, utrzymanie przybyszów, zwiększania tygla kulturowego i niszczenia państw narodowych – Kapitał ich nie lubi, a nawet się boi. Jednolitymi państwami narodowymi trudno się rządzi, nie poddają się łatwo podziałom, lepiej dbają o swoje interesy.

  Światowe korporacje działają w zasadzie w oparciu o jedno kryterium – zysk, chcą po prostu pieniędzy. To one w znacznej mierze rozpętują wojny, bo na nich zarabiają, one od dziesiątek lat okradają kraje na całej kuli ziemskiej, zwłaszcza te o słabej państwowości, w Afryce i Azji. To korporacje przyczyniają się do terroryzmu, bo na tym zarabiają miliardy dolarów, które nasze rządy pobierają od nas w podatkach. Ponadnarodowe korporacje rządzą światem, są właścicielami fabryk, banków, instytucji finansowych.
  Jedyne czego nie mają po swojej stronie, to woli narodów, a ta jest nieodzowna by bez przeszkód intensyfikować zyski.
  Ale od czego jest lobby, grupy interesów… Czasem przydaje się też reprezentacja polityczna w parlamencie.
  Przepraszam, ale tak właśnie Pana postrzegam – jak rzecznika interesów wielkiej finansjery. Na to wskazują liczne Pana wypowiedzi, nie tylko w kwestii imigrantów.
  Zresztą… chce Pan, aby ludzie uwierzyli, że przyszedł Pan do polityki z sektora finansowego pracować za takie marne grosze??? W jeden dzień zarabiał Pan więcej aniżeli na Wiejskiej dostanie za miesiąc pracy :P

  • Bycie na wiejskiej daje coś czego się nie dostanie w żadnym przedsiębiorstwie. Chodzi o immunitet. Posiadając go nic nie jest straszne. Proszę sobie przypomnieć afery ostatnich kilku lat.

 35. PANIE PETRU JEST PAN B.NIEGRZECZNYM I NIEWYCHOWANYM CZŁOWIEKIEM. KAŻDE PANA WYSTĄPIENIE JEST PEŁNE BUTY.TAK OCENIAŁAM PANA JESZCZE PRZED WYBORAMI.PAN KPI Z LUDZI . NIE SĄDZIŁAM ZE PAN BĘDZIE PARLAMENTARZYSTA.PANA CHYBA SADZI ZE WSZYSCY POLACY TO IDIOCI , A PAN JEST NAJLEPSZYM EKONOMISTA .ZARĘCZAM PANA ZE JEST MNÓSTWO LUDZI Z WIEDZA EKONOMICZNA NIEPORÓWNANIE WIĘKSZA NIŻ PANA WIEDZA. PAN W NIEODLEGŁEJ PRZESZŁOŚCI BYŁ ZWYKŁĄ WAZELINA. A TACY LUDZIE SA WSTRĘTNI.

 36. I co teraz, dalej Pan uważa, że problem został rozwiązany i jest fajnie? Pańska analiza jest taka sama głęboka, jak rozwiązania programowe proponowane przez Nowoczesną:->

  • Myślę, że akurat w tym wypadku mogę powiedzieć, że problem z uchodźcami ani trochę na chwilę nie został rozwiązany.
   To wymaga przynajmniej kilku lat.
   Ale jedno, co mogę powiedzieć dzisiaj tj. 3 dni po straszliwej tragedii w stolicy Francji i być może wielu nie podzieli mojej opinii, to uważam że tym bardziej należy przyjąć wszystkich uchodźców.
   Tak bez najmniejszego wyjątku należy przyjąć w cały kraju tych ludzi biednych i wynędzniałych, będących w dużej części psychicznie wyczerpanych i na skraju załamania nerwowego.
   I szczególnie ważne jest, abyśmy szczególnie w tych trudnych dniach, tygodniach, miesiącach wyzbyli się tych idiotycznych uprzedzeń rodem z PiS o ich chorobach zakaźnych, zagrożeniach ze strony islamu.
   Te stwierdzenia i ataki pod adresem tych ludzi nie mającego nic wspólnego z rzeczywistością to po prostu podłość i mam tylko nadzieję, że nigdy nie dotrą do ich adresatów.
   I akurat w tym wypadku P. Petru od samego początku do końca, którego jeszcze nawet nie widać, ma całkowitą rację.
   I nie mieszajm do tego żadnej polityki, jak to usiłuje się robić powyżej.
   I akurat należy mu szczerze podziękować, że na tym blogu miał tę niemałą odwagę cywilną rozpocząć taką krucjatę na rzecz tych osób, które znalazły się w tak tragicznej sytuacji.
   Powtarzam raz jeszcze dzisiaj z całą konsekwencją, że należy tych ludzi przyjąć w Europie, wyzbyć się wszelkich uprzedzeń i w każdym widzieć człowieka.
   Bo w każdym z nich jest człowiek i człowieczeństwo i będzie.

 37. Moim zdaniem uchodźcy potrzebują jak najbardziej pomocy, mogliśmy zaobserwować ostatnio w Paryżu przed czym uciekają a jednak da się zauważyć, że kraje grupy wyszechradzkiej nie są zagrożone atakami tak jak kraje, które otworzyły sie na imigrantow juz wiele lat temu. Dlatego uważam to za bardzo ciężką decyzję do podjęcia i wymagającą naprawdę dużych przemyśleń. Na pewno nie tak pochopnych jak to pokazał ostatnio PiS.

  • Taki filmik to może sobie każdy nakręcić i puścić w sieci.
   To dosłownie niczego nie dowodzi, kompletne bzdury nie zasługujące na żaden komentarz.
   Proszę zająć się czymś poważnym.

   • Edku, czy byleś gdzieś więcej ponad swoja wioseczkę? Czy widziałeś jak wygląda sytuacja w Szwecji, Norwegii, Niemczech, Anglii, Holandii, Belgii, Francji, Austrii?

    Czy mieszkałeś pomiędzy tymi ludźmi, którzy maja nas wzbogacać kulturowo aby mówić innym czym maja się zajmować?

    • Chłopczyku daj sobie może na wstrzymanie z tymi swoimi gołosłownymi, karkołomnymi tezami dla wyborców rodem z PIS.
     Nie mieszkałem nigdy ani mieszkam w żadnej wiosce choć to nic złego.
     Byłem w wielu krajach świata i różnych stronach, poznałem wielu muzułmanów i Arabów i o obu tych grupach mam jak najlepsze zdanie.
     A najgorsi to są właśnie tacy mali, zakompleksieni, małostkowi, pełni ksenofobii Polacy.
     Poza tym naucz się ortografii i zasad ortografii języka polskiego, jeżeli już naprawdę chcesz wygłaszać publicznie swoje opinie.
     Choć tak naprawdę tego nie da nazwać się opiniami.

 38. Gratulacje Panie Tusk, Który jako sługa i podddany merkel wykonuje jej rozkazy , Sam był za tym by do Polski sprowadzić 50 tys terrorystów , a teraz nikczemnie wysyła listy do Francji z kondolencjami . Jak tak można !! Tusk realizuje politykę i interesy Niemiec , a nie POlski dlatego dostał stanowisko w Brukseli od Merkel .. Przynajmniej Polska po tym zamachu ma argument zeby nie przyjmować zadnego Islamisty .. I wszystkich Syryjczykow , irakijczyków zawrócić z prowrotem do ich państw drogą morską albo pociągami .. Tam ich miejsce , nie w Europie POlska deklarowala ze przyjmie 9 000 uchodzcow , ale po atakach te deklaracje sa nieważne hehe

 39. Pomysł wydaje się bardzo dobry, jeżeli o chodzi o edukację w jak najszerszym słowa tego rozumieniu i to w każdym przediale wiekowym i na każdym szczeblu.
  Coś tam kiedyś napisałem kilka zdań na na temat dzisiejszego systemu edukacji.
  Obecny system edukacji to po prostu dno i trudno to nazwać zresztą edukacją. To zwykła scholastyka, pakowanie w młodzież zupełnie niepotrzebnego i szkodliwego bagażu formułek, regułek i wiadomości.
  Obecny system kradnie młodzieży wyobraźnię, kaleczy ją na długie lata, zabija intelekt i prowadzi do produkcji tysięcy intelektualnych kalek.
  Naprawdę za nic w świecie nie chciałbym dzisiaj znowu zdawać matury.
  Proszę mi wierzyć, że bardzo współczuję tym maturzystom, których oblano w tym roku i ukradziono im rok życia.
  Oni nie oblali tej matury, tylko ich oblano.
  Czy ktokolwiek się zastanowił, jak bardzo skrzywdzono tych młodych ludzi?
  Zgadzam się całkowicie, iż pomysły PiS w zakresie edukacji są fatalne, to zwykła propozycja prymitywnej indoktrynacji i propagandy ludzi pozbawionych wyobraźni i jakiejkolwiek inwencji twórczej.
  Przede wszystkim szkoła na każdym szczeblu powinna uczyć, a nie wychowywać, i powinno to się odbywac bez żadnego przymusu.
  Od wychowania itd są rodzice, dom , dziadkowie, rodzina itd i tam dziecko powinno szukać wzorców i autorytetów.
  Żaden nauczyciel nigdy nie będzie takim wzorcem jak ojciec czy matka i mam na myśli wszystkie osoby niezależnie od pochodzenia, grupy społecznej czy zawodowej.
  Żaden Piłsudski, Anders, Witos, kardynał, biskup jakimkolwiek bohaterem by był nie zastąpią nigdy matki i ojca rozbrykanym i pełnym energii dzieciakom.
  Dzieciństwo musi dawać dzieciakom radość, uśmiech, szczęście, entuzjazm, nadzieję, szaleństwo, nonszalancję, a obecny system edukacji zabija to wszystko na każdym etapie.
  Jeżeli szkoła ma towarzyszyć dzieciom przez taki długi okres czasu, winna spełniać powyższe wymogi bez namjniejszgo wyjątku i mam na myśli nie tylko kolorowe ściany w szkołach.
  Szkoła nigdy nie powinna i nie może zabierać dzieciom ani młodzieży ich rodziców i bliskich, a tak się przecież dzieje od wielu lat.
  I proszę mnie też źle nie zrozumieć, bo jestem również zdecydowanym przeciwnikiem stosowania jakichkolwiek kar fizycznych i znęcania się nad dziećmi w jakiejkolwiek postaci.
  Gimnazja winny być najszybciej zlikwidowane, można powrócić do systemu 7 klasowego w podstawówce.
  Osiem klas to chyba za dużo i niepotrzebna strata czasu.
  Podstawówka jak i szkoły średnie również wymagają zreformowania i wcale nie jest to jakieś trudne zadanie.
  Przede wszystkim zaś dzieci winny lubić szkołę, chodzić do niej, lubić uczyć się, odrabiać lekcje, itd.
  Czy ktokolwiek zapytał dzieci w podstawówce albo liceum, czy lubią to co robią albo raczej to, co muszą robić?
  Czy lubią tyle godzin matematyki, fizyki, biologii, chemii, itd?
  Czy matematyka musi być obowiązkowo na maturze?
  Założę się, żeby gdyby żyli Hugo Steinhaus albo Albert Einstein nie chcieliby, aby był to obowiązkowy przedmiot.
  A może więcej muzyki i na maturze ją zdawać?
  Czy ktoś może sobie wyobrazić drugi przedmiot z muzyki i pisanie np. życiorysu Fryderyka Chopina?
  A może drugi przedmiot z historii sztuki na maturze?
  Stary Żyd z Białorusi mawiał, że sztuka jest stanem ducha, a dusza jest zawsze święta.
  Tn stary Żyd nazywał się Max Chagall.
  Może dzięki temu wreszcie kiedyś doczekamy się na miarę polskiego odpowiednika Dire Straits albo Rolling Stones, U 2, Pink Floyd, Pablo Piccasso, Salvadore Dali?
  Te słowa pisze facet, który nie ma akurat za grosz słuchu, ale proszę sobie tym nie zaprzątac głowy.
  Rodzice winni mieć również prawo do układania planu nauczania wraz z nauczycielami w każdej ze szkół w każdej placówce i na każdym szczeblu.
  To rodzice najlepiej znają swoje dzieci i to oni najlepiej wiedzą, czego ono oczekuje, jakie ma talenty, zdolności, również słabości i czego nie lubi, czego naprawdę nie chce.
  Im zresztą to też się przyda, każdy uczy się przecież przez całe życie.
  Szkoła przecież to nie jednostka wojskowa albo tym bardziej zakład karny, gdzie każdy w bezmyślny sposób ma podporządkować się jakimś regulaminom.
  Najważniejsze jest to, żeby dzieciaki lubiły szkołę, bo najważniejsze jest to, żeby lubić w życiu to, co się robi.
  Tak w życiu trzeba lubić to, co się robi w i to w każdej dziedzinie na każdym etapie.
  I to od tego zacznijmy, niepotzebny nam do tego żaden Kaczyński, Szydło. Maciarewicz itd, itd.
  Pamiętajmy o tym, aby z ich twarzy nigdy nie znikał uśmiech, a z oczu blask, a obecny system tak właśnie czyni.
  Nawiasem mówiąc czy ktoś zwrócił uwagę, że w tej lewackiej i socjalistycznej partii zwanej PIS przeważają sami smutni i ponurzy faceci, którzy w ogóle nie potrafią się śmiać?
  c.d.n.

   • Tak, oczywiście bez najmniejszych przeszkód można to cytować.
    A można tylko mniej więcej wiedzieć, o co chodzi?

    • Edek, czy zdajesz sobie sprawę pod jakim tematem się wypowiadasz? Czy możesz wyjaśnić gdzie Twój wpis odnosi się do problemu uchodźców?

 40. Ja nie w sprawie imigrantów. Słucham z lękiem pomysłów PiS na edukację i mam taką propozycję. A może by dodać rok nauki w gimnazjum, znieść obowiązek kształcenia po ukończeniu 16 roku życia, a liceum potraktować jak przygotowanie do studiów na wybranym kierunku? To tylko zarys, ale o szczegółach chętnie bym podyskutował.

  • A może by tak olać podział na licea, gimnazja itd i przygotować program nauczania który by przygotowywał młodych ludzi do życia w naszym świecie a nie pier….il o tym jak to grecy i Persowie się tłukli lub rzymianie i Goci walili po ryjach?

   Nie młodzi poznają historie Polski, matematykę tak żeby ich w bankach nie robili na szaro.

   Szkoła powinna uczyć przede wszystkim samodzielnego myślenia, tak żeby młodzi ludzie nie byli matołami którzy glosują na tych co to ich najwięcej pokazują w TV.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.