Prezydent wszystkich Polaków?

Prezydent Duda dołożył właśnie kolejny kamyczek do swojej budowli nieprawdziwych obietnic. Piszę „nieprawdziwych”, choć nasuwa się bardziej dosadne i niestety prawdziwe określenie, no bo jak nazywamy mówienie ludziom nieprawdy? Ale pozostańmy przy nim, za dużo mamy słownej agresji w życiu politycznym, wszystko można powiedzieć kulturalnie.

Pierwsze były jego obietnice wyborcze. 500 zł na dziecko, poprzedni wiek emerytalny, dla każdego coś miłego. O tym, skąd wziąć na to pieniądze, mowy nie było, wiadomo, że jak się chce, to się znajdzie. No i piłeczka na boisko rządu – przecież wy jesteście od tego, zróbcie to, ja tylko pokazuję, co jest potrzebne.

Była to – oprócz nieprawdziwych obietnic – także jawna manipulacja polityczna: ja jestem dobry prezydent, który się troszczy o ludzi, a tam jest ten zły rząd, który się nie troszczy i nie chce ulżyć potrzebującym. Oszustwo – no dobrze, użyłem tego słowa – było jak widać podwójne.

Potem prezydent Duda deklarował swoją wolę bycia prezydentem wszystkich Polaków. Nie minęło parę dni, a spotkał się w sprawie referendum ze „wszystkimi”, czyli inicjatorami protestu przeciwko obniżeni wieku szkolnego oraz przewodniczącym „Solidarności” w sprawie wieku emerytalnego. Są to bliscy polityczni sojusznicy PiS. A nie spotkał się z tymi, którzy też by chcieli o coś zapytać w referendum – o finansowanie Kościoła na przykład. Bo to sojusznicy PiS nie są. Efekt w postaci apelu do Senatu o referendum zobaczyliśmy wczoraj.

Powiem szczerze – nie jest uczciwe twierdzić, że sprawuje się „prezydenturę dla wszystkich Polaków”. Nie w ten sposób, Panie Prezydencie.

I na koniec kolejna manipulacja – pytania w referendum. Pozostanę przy pierwszym, emerytalnym. Tu kwestia nie polega przecież na tym, czy mamy pracować krócej czy dłużej. Możemy pracować krócej, ale wtedy emerytury będą niższe. Pracując dłużej dostaniemy lepszą emeryturę. Możemy tego chcieć albo nie, możemy o tym decydować w referendum, to nasze obywatelskie prawo, ale wybierajmy między prawdziwymi możliwościami. Uczciwe postawienie pytania powinno być takie: czy jesteś za obniżeniem wieku emerytalnego i obniżeniem emerytur, czy za pozostawieniem tego tak jak jest teraz. Bo taki jest realny wybór.

Niestety potwierdza to obawy, które wyraziłem w liście do Pana Prezydenta. Obawy o partyjność Pana prezydentury i kontynuacje populizmu z kampanii. Obawy o psucie demokracji i wstrzymywanie rozwoju Polski.

To dopiero początek Pana prezydentury. Będę obserwował uważnie Pana postępy. Chociaż z coraz mniejszą nadzieją i coraz większymi obawami. Niepokoję się bowiem, czy będzie Pan wspierał zmiany, które pozwolą Polakom lepiej zarabiać, a nie utknąć na pozycji mistrza świata w dokręcaniu śrubek.

178 Komentarze

 1. Co Petru zrobił dla dobra Polaków? … reklamował w czasach wchodzenia w życie ustawy o funduszach emerytalnych ofertę owych funduszy a teraz dalej lobbuje stanowisko finansistów! Garstka robi za grosze a reszta DARMOZJADÓW spija śmietankę! ZŁODZIEJSTWO!!!!!!!

 2. Rysiek ty jesteś chyba „brzytwą chrzczony” nie myśl że mam jakieś uprzedzenia rasistowskie.Dla mnie każdy człowiek to brat.
  Ale jak ty draniu musisz nienawidzić Polski i Polaków.Tylko z wielkiej nienawiści przeciwko narodowi można wygłaszać takie teksty.
  Kim ty jesteś? kiedyś mówiono że będzie szatan w ludzkim ciele ,który zwabi ludzi do zbiorowego morderstwa i zagłady ludzkości.
  Może ty taki jesteś ZEJDŹ MI Z OCZU SZATANIE.

 3. Proszę cię Rysiu odwal się od Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy. Głosowałem na Pana Dudę i cieszę się że jest naszym Prezydentem. Ty Rysiu jesteś maleńki wobec Tego Człowieka.
  Swoim intelektem,kulturą,inteligencją,zachowaniem i wyglądem nie zasługujesz aby Prezydentowi Dudzie czyścić buty.Nadajesz się tylko do wyrzucania gnoju z obory.Przestań mieszać chamie i oszukiwać ludzi. Ta twoja okularnica Kamila wart jest tego samego.Kto ją wychował??????? Czy jej mężczyzna nie ma ikry żeby to paskudztwo uspokoić i nauczyć rozumu? Wreszcie Polska staje się Polską. Czy ty draniu zbudowałbyś coś na h……. d……… i kamieni kupie? Jeśli jesteś taki cudotwórca to zrób to a nie opowiadaj głupot. Wszyscy wiedzą że jesteś płatnym wichrzycielem i ciągniesz głupoli prosto w przepaść. Rób co chcesz ale ze swoją mamusią i tatusiem jak cię wychowali, a nie wprowadzaj fermentu
  i nie rozdzielaj Polaków,bo dość już narobił Tusk ze swoją kliką ,rozkradli Polskę a teraz ty następny złodzieju chcesz to robić?
  Niedoczekanie twoje ,-Polacy to nie gęsi ani nie głupcy. Idź do chlewa tam jest twoje towarzystwo sami nowocześni.

  • Co nie to nie, Rysiek i czyszczenie butów ?
   Przecież to go obraża, on jest zrodzony tylko do wyższych celów.
   Swoją drogą ten pajac nie potrafiłby chyba wymyć nawet wanny.

 4. Ryszard Petru

  Ekonomista, doradca finansowy,znawca Afryki i bananowej ekonomi…Twórca średniej klasy politycznej..Pod Hasłem…KOŃ Z FURMANEM MAJĄ PO TRZY NOGI.

 5. PANIE PETRU
  Na razie oprócz pieniactwa , które Pan prezentuje nic PAN dla ojczyzny nie zrobił . Nie ma PAN moralnego prawa do nieustannego krytykanctwa . Polsce potrzeba zgody i współpracy w pokonywaniu zapaści gospodarczej dzięki PANA kolegom z SLD i PO- PSL . Odwieczny Wróg Polski tylko czeka kiedy POLSKA się podzieli
  Oczekuje od PANA propozycji jak odbudować POLSKI przemysł i jak spłacić długi 1BLN ZŁOTY . Jest Pan ekonomistą .
  Jeszcze zacytuje prof. FELIKSA KONECNEGO ” Nikczemność ubrana w paragrafy jest zawsze nikczemnością . To co teraz robicie jest nikczemnością . Demokracje tworzy wolny naród , który jest suwerenem a nie skompromitowani sędziowie z jednej opcji politycznej .!!!
  Nie można w imię interesów byłej koalicji i lobby masońskiego . Namawiać narodu do obalenia legalnie wybranej władzy . Stop dla III RP pełnej afer zamiatanych pod dywan i stop sędziom, którzy przymykali na to oczy!!! Jesteśmy za legalnie wybranym rządem i prezydentem i trwamy przy twórcach IV RP. Jerzy Zajchowski

  • Byłoby dobrze, żeby w jakikolwiek sposób nie mieszać masonerii do tego, co się dzieje w tym kraju albo działo w ostatnich 25 latach.
   Mam na myśli wszystkie afery, przekręty i oszustwa , z którymi masoneria i jej członkowie nie mają niczego wspólnego.
   Członkowie tej instytucji to ludzie niezwykle otwarci, rozumni, wartościowi i uczciwi, z których żaden nie odważyłby się zabrać nawet mydła albo papieru toaletowego z pokoju hotelowego.
   Byłoby świetnie, gdyby masoneria a nie inne instytucje w tym kraju miała wpływ na życie w tym kraju choć w niewielkim stopniu na życie tego kraju i jego mieszkańców.
   Wówczas sprawy wyglądałaby zupełnie inaczej, oczywiście lepiej.
   To niebywałe, jak w tym kraju miesza się z błotem ludzi światłych i wartościowych, a wynosi się na ołtarze ludzi, którzy sprzedaliby własną matkę za kilka butelek taniej wódki ergo zwykłe szuje.
   No ale cóż, jaki naród i społeczeństwo tacy bohaterowie i nie muszę chyba tego tłumaczyć.
   I proszę sobie budować IV RP z tych drewnianych chatek, polnych dróżek, sławojek, a potem jak to się wszystko rozpadnie, to proszę budować sobie budować V RP, VI RP itd., itd.

 6. Szanowny Panie,

  Nawiązując do wydarzeń „Nocnej Zmiany Bluesa” z 25 na 26 listopada proponuję jak najszybciej poddać w polskim Parlamencie pod głosowanie UCHWAŁY O BEATYFIKACJI I KANONIZACJI świętej pamięci tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej Pana Prezydenta LECHA KACZYŃSKIEGO,który tak wiele dobrego uczynił dla prawa i sprawiedliwości w naszym kraju. Jeśli władze tego czym prędzej nie uczynią, tym samym okażą brak szacunku i wdzięczności dla tego Wielkiego Polaka, którego Nasz Naród uszanował pochówkiem wśród najwybitniejszych na Wawelu.UCHWALMY KACZYŃSKIEGO ŚWIĘTYM!! Chociaż na terenie Polski, do czego prawa suwerennej Polsce przecież nikt nie może odmówić. Jeśli Papież się przyczepi, że to jego kompetencje, to jego problem i niech go w Rzymie świętym nie uznaje, ale od Polski wara. Naród, najwyższa według Konstytucji, władza w Rzeczpospolitej domaga się tego głosami swych przedstawicieli – PIS’u, Rządu i Prezydenta! A przecież VOX POPULI – VOX DEI !!!

  Gdyby np. Nowoczesna zgłosiła taki wniosek to przecież ani PISowi ani Prezydentowi ani tym bardziej Wielkiemu Bratu nie wypadałoby być przeciw, a skoro Prezydent prawnik ułaskawia niewinnego przed prawomocnym wyrokiem celem umorzenia postępowania, a Sejmowe uchwały zastępują trójpodział władzy, to niech przejmą i kompetencje Papieża, co tam.

  Z wyrazami szacunku, Thorkil Eikson
  PS. Pozdrowienia z okazji Święta Dziękczynienia. Ciekawe czy Duda ułaskawi też indyka, bo świnię już ułaskawił.

 7. Panie Petru, jestem nauczycielką,radzę panu podjąć studia w zakresie dyplomacji.Puki co Pańskie wypowiedzi nie świadczą o wysokim poziomie .Razi mnie Pański grubiański język ….puścicie nas z torbami ,PiS idzie po bandzie i wstydzę się pisać dalej …Tak nienawidzi Pan PIS . ale nic Panu do nic to oni mają klasę wypowiedzi publicznej.Ci, którzy Pana zapraszają mają tylko na celu Pana ośmieszyć .bo czy to Pasuje do nazwy Nowoczesna, mam wątpliwości

  • Pani Nauczycielko. Zanim zwróci Pani uwagę na kolokwializm w wypowiedziach, tudzież grubiaństwo, zapraszam do sięgnięcia po słownik i pisania wyrazu póki zgodnie z zasadami ortografii.

  • Pani ma chyba nierówno pod sufitem.Mój język też jest straszny.Jeżeli Pani ma klasę taką samą jak PIS w swoich wypowiedziach, to gratuluję. Szkoda mi tylko pani uczniów.

  • Slodka Fusiu,
   a czego Pani tak naucza?
   Moze polskiego, bron Panie Boze?
   Moze Pani zdradzic, na jakiej strzelnicy wygrala Pani
   licencje nauczycielska?
   I Pani naprawde ksztalci dzieci/mlodziez?
   Zalecam mocno przyspieszony kurs poprawnej ortografii oraz interpunkcji.

 8. Chyba Panie Ryszardzie za wcześnie na ocenianie Pana prezydenta. Jak na razie sprawdza się w miarę swoich możliwości. Jednak tak jak powiedziałem jest za wcześnie na podejmowanie jakikolwiek ocen i jakość prezydentury będzie można ocenić po przyszłych działaniach prezydenta Dudy

 9. Cieszy mnie , że w końcu ktoś mówi o konieczności likwidacji przywilejów. Ale to za jeszcze za mało. Za czasów feudalnych też nie było przywilejów ale dla większości ludzkości dobrze i tak nie było.
  Musi pan Panie Ryszardzie powiedzieć czy jest Pan za podatkiem obrotowym , który ograniczył wyprowadzanie kapitału z Polski przez wielkie sieci. Jeżeli nie opowie się Pan jasno w tej kwestii to będzie Pan Balcerowiczem bis i głosów małych przedsiębiorców Pan nie uzyska. Naprawdę wielu tak myśli

 10. Ludzie nie maja gdzie dopracowac do emerytury, obowiazek pracy do 67 lat, dobrze ale gdzie? Kto zatrudni 50+? Moi rodzice 55 i 61 po lekarzach chodza, należy im sie odpoczynek po prawie 40 latach pracy.

 11. A Komorowski w którego pan Pietru był komitecie to był prezydentem wszystkich Polaków? Czy słuchał ich głosu w sprawie referendum? Przy przystąpił debaty przed I turą z pozostałymi kandydatami okazując im szacunek i ludziom którzy ich popierali?

  Co się stału ze pan Pietru oddany doradca rządu nagle idzie na swoje? A może to kolejna tajna misja jak ta w USA o której portal wiki pisał?

 12. Panie Ryszardzie
  Ma pan moje (wyborcy) pełne poparcie dla swoich poczynań i mam nadzieję, że uzyska Pan te 10%, a w następnych wyborach na pewno będzie lepiej. Jest jeszcze sporo ludzi, którzy myślą rozsądnie i losy kraju i jej mieszkańców nie są im obojętne i już nie są w stanie sobie wytłumaczyć o konieczności głosowania na mniejsze zło.
  Widzę tylko jeden problem: ma Pan strasznie „pod górkę”, pomimo tego, że ma Pan rację. Nie wiem jak, ale musi Pan przebić się z informacją, że w swoim programie nie zamierza Pan nikomu, niczego zabierać z ich praw nabytych.
  Czas na prawdziwe zmiany – bez „programowego pudru” i obietnic bez pokrycia albo nawet szkodliwych dla kraju.
  Niech PIS z PLATFORMĄ urywają sobie głowy i obrzucają się inwektywami a ja zagłosuję na Pana i nie uważam, że to będzie głos stracony, ponieważ nie ma Pan szans na wygranie wyborów. Nie będę dłużej popierać „oszukańców i cwaniaków wyborczych”, którym się wydaje, że jeszcze raz może się uda, a po wyborach zajmą się polityką „prorodzinną” myśląc wyłącznie o swoich rodzinach.
  Niewiele mogę zaoferować – ale dwa głosy ma Pan Pewne (głos małżonki i mojej skromnej osoby).
  Mam nadzieję i głęboko w to wierzą, że będzie nas dużo, dużo więcej, czego Panu życzę wraz z małżonką.

  • Podzielam Pana wypowiedzi. Żeby coś zmienić w świadomości ludzi i pchać coś do przodu potrzeba serca. Czy jest partia ktora spojrzy na politykę prorodzinna realnie, jak to by dofinansowanie szczepionki skojarzone niemowletom i dzieciom starszym, tak jest w krajach europejskich ale nie w Polsce. Kto przyzna się do tego że samo gadanie to ściema, bo za tym nie stoją realne czyny. Ludzie mają prawo być rozgoryczeni rządami PO i tym co obiecuję PIS. Mimo tego budyniu politycznego, Głosuje na Petru, najbliżej moich poglądów i zasad!

 13. Gdybyś Ryśku miał choć trochę wiedzy i szacunku dla wyborców, to na okres tych 2 dni kiedy obowiązuje cisza wyborcza wyłączyłbyś ten blog i włączył go z powrotem w niedzielę po godz. 20.
  Ale ty nawet nie jesteś ekonomistą, ty jesteś po prostu głupkiem i kabotynem.

 14. Panie Petru szkoda mi Pana ,bo ma pan dobry program i wydaje się pan być uczciwym,ale nie ma Pan siły przebicia. Jeśli Pan nie wyjdzie do narodu z argumentami które są popularne w społeczeństwie, to przepadło. Zwycięstwo pod hasłem zlikwidować KRUS ,aby prawdziwi rolnicy płacili ZUS jest sensowne, ale przysparza Panu wrogów,na to przyjdzie czas,najpierw rozwinąć gospodarkę ,dać ludziom pracę a potem KRUS. Niech Pan dogada się z artystami,studentami,niech pan wyjdzie na scenę ,bo Pana mało widać. Chcę na Pana głosować ,ale trzeba się przebić w sondażach, inaczej muszę zagłosować na Po bo tym rozdawczykom z Pis nikt już nie stawi oporu i Polskę doprowadzą do gospodarczej ruiny. Pozdrawiam

 15. dziwię się tym negatywnym komentarzom pod artykułem. Nie zawiera on oceny prezydentury, a jedynie postępowania i postawy w pierwszych tygodniach urzędowania.
  Ja jestem rozczarowany. Demagogia, populizm i kampania parlamentarna, którą prowadzi, to mnie już nie dziwi. Ale jak nie podał ręki Premierowi RP… Żenada.

  A PO…?
  Jedni warci drugich.

 16. Miałem nadzieję, że Duda kiedy już zostanie prezydentem odejdzie od idei PiSu, w końcu to młody człowiek z dużego miasta, ale jego umysł okazał się bardzo prowincjonalny.

  • Wbrew pozorom mieszkańcy dawnego grodku królewskiego są bardzo powierzchowni i sztuczni, wyniośli, nie mają swoich własnych koncepcji ani pomysłów.
   Są tylko kalką innych osób, przecież to wyraźnie widać po obecnym prezydencie, te jego gesty, wypowiedzi, opinie, zapał, obietnice, itd, uczestnictwo w nabożeństwach, fałszywe uśmiechy.
   I zobaczycie, że za ok. 1 – 1, 5 roku nawet najwięksi zwolennicy będą mieli go dosyć.
   Oczywiście szanuję wybór narodu tejże osoby, choć na niego nie głosowałem w żadnej turze, i jest on na chwilę obecną nas wszystkich prezydentem, ale zobaczycie że mam rację.
   Mogę się założyć o karton dobrego gruzińskiego wina.
   Zakład stoi?

 17. Petru tyś przedstawiciel Balcerowicza który wysprzedał banki i majatek POlski za sto srebrników jesteśćie wrzodem POspulstwem hienami tego kraju POtrzebujecie sie nachapać iOPOWIADAĆIE BAJKI ..Petru głosuj na PiS a będziesz nmiej zamorzny i twój Balcerowicz hiena POdwórkowa

 18. Lepiej daj znać kiedy oddasz piniądzę które oddali Ci ludzie do pomnażania !!!!!!!!!!!!!!! póki co to giną niczym Amber Gold czy Skok wołomIN !!!!!!!!! A ty opowidasz bajki i wciskasz kit midzy sicany sądząc iż Polaczki to prostaki!!!!!!!!!!

 19. Lepszy wrobel w reku niz …itdalej jeslibys tubo <> nie pamietal polskich przyslow. Straszycie niskimi emeryturami?? a sami macie kleksy na bieliznie pzred bardacha na Rakowieckiej. Osadzmy na poczatek wielkich bandytow -zlodzie od Amber Gold ,od Pro Civili wszystkich Bolkow Olkow Radkow Rychow Zbychow Pzremkow,Slawkow a kasy bedzie tyle ze wam gruba moneta gały sie powybija. Niech Klamczucha zaplaci z asamolot , niech Lodziarz odda kasiore z atlumazcenia angielskie ….osmiorniczki moga spowodowac mu skret kich ,aby wiecej nie zarł za cudze …to tej kasy odebranej oszustom starczy na 500 dla kazdego noworodka .

 20. wiek emerytalny nie boli mnie tak bardzo , jak wszelkiego rodzaju ulgi , dopłaty , przywileje, KRUS , złe ustawy podatkowe, dzięki którym wypływają z polski miliardy złotych ! to są kolosalne pieniądze, które znikają , a polski pracownik , emeryt ciągle słyszy NIE ma pieniędzy , budżet NIE wytrzyma !!! otóż stwierdzam ,że w budżecie jest dosyć pieniędzy , ale są MARNOTRAWIONE !!

 21. Należałoby jeszcze zaapelować,aby jako dobry i uczciwy chrześcijanin oddał wyłudzone z kasy sejmu 11000zł.Inaczej to będzie-a właściwie już jest-kradzież..Pozdrawiam panie duda.

 22. Pracuję w szkole i przedszkolu, nie mam zamiaru w wieku 60 lat tam jeszcze być. Wolę mniejszą emeryturę i odpoczywać jak przystało na uczciwego Polaka!

 23. Proszę Pana, nie chcemy zwady tylko rozumnej współpracy. Przemyśłi Pan to. Ludzie mają dość „szczekania” na innych. Czekamy na konkrety co Pan ma do zaoferowania i wyrażenia chęci współpracy z Prezydentem ( kim kolwiek On jest ma mandat Narodu do bycia Prezydentem). Pan na teraz ma … nic ….
  Chce Pan być w polityce??? To nie robi Pan tego co „oni” od 25 lat. Nasze pokolenie ma tego dość.

 24. Współczesna polityka polska to sztuka manipulacji społecznej opartej na fałszywych obietnicach i ukrytym celu .PIS obiecuje dobrobyt dla wszystkich , bo to czyni go atrakcyjnym – ale prawdziwym celem pis jest zmiana w sferze ideologicznej to nic nie kosztuje. Zmiany te maja zapewnić PIS władze sprawowana przy pomocy kościoła katolickiego. Przykładem tej manipulacji jest pytanie czy chcesz wcześniejszych emerytur bez podawania skutków tej decyzji czyli niższej emerytury .Pierwsza cześć jest dobra teraz by glosować na PIS , druga będzie dobrze przyjętą potem jak pis wygra bo z powodu niższej emerytury pis znów uratuje na przed wprowadzeniem tej zmiany. A tak z innej beczki pan Petru ze swoja partia pomaga tylko pisowi w wygraniu maksymalnym wyborów bo zabierze glosy po która jest tu jedyna realna alternatywa – choć nie idealna ale jedyna.

 25. PANIE PETRU PANA WYPOWIEDZ NA TEMAT PODATKU DOCHODOWEGO OD TZW FIRM ZACHODNICH A SZCZEGOLNE SIECI HANDLOWYCH ze jak beda placily podatki to wzrosna ceny na polkach DOSKONALE MOWI O TYM CO PAN MYSLI I KIM PAN JEST A JEST PAN DNEM EKONOMICZNYM A NA TYM DNIE JEST PAN RAZEM Z KOLEZANKA KOPACZ[wizyta w biedronce i medal dla wlasciciela z portugali za zniszczenie polskiego rynku handlu detalicznego za nieplacenie podatku itd] jest tam tez wybitny ekonom leszek balcerowicz tak ze powodzenia i szybkiego odbicia od dna

 26. PANIE PETRU PANA WYPOWIEDZ NA TEMAT PODATKU DOCHODOWEGO OD TZW FIRM ZACHODNICH A SZCZEGOLNE SIECI HANDLOWYCH ze jak beda placily podatki to wzrosna ceny na polkach DOSKONALE MOWI O TYM CO PAN MYSLI I KIM PAN JEST

 27. Co do obietnic to wszyscy obiecują przed i miesiąc po wyborach. Oczywiście nie ma znaczenia jak dużo się obieca. Wiadomo, okaże się ,że poprzednia ekipa zostawiła kraj i budżet na skraju bankructwa więc absolutnie nie można spełnić takich obietnic. Do tego potrzeba przynajmniej dwóch kadencji, żeby to naprawić. Większość z nas daje się nabrać niezależnie czy jest to PO czy PIS. Buzek obiecywał kiedyś prawdę i przegrał z kretesem. Pan Petru też kiedyś namawiał do franka ale takie były realia. Banki proponowały różne wersje i zawsze więcej kasy dawały we franku. Sam miałem Franka na samochód i do tej pory mam gdzies wykresy zmiany kursu i ocenę ryzyka zrobioną przez bank. Czytałem to jakieś 3 miesiące temu. Sama prawda.
  Realnie oceniając, nie będzie dobrych emerytur dopóki będzie ZUS. KRUS to kolejny złodziej naszych pieniędzy. Ja jeżeli dożyję emerytury to na zakończenie pracy dostanę kopa w dupę i nie pozwolą wziąć ze sobą nawet długopisu. Przez 40 lat będę odprowadzał składki. Rolnik nie płaci, gospodarstwo mu zostaje, emeryturę naliczą i swołocz na wszystko narzeka. Dotyczy to też frankowiczów. Uważam, że takie kredyty powinny być przeliczone na złotówki ale od początku spłaty. Jak było dobrze to jest OK ale jak teraz gorzej to trzeba przeliczyć od teraz Nie. Przeliczmy ale od początku kredytu.
  Mamy za sobą 25 lat wolności. Głównie w mediach. W gospodarce tego nie ma. Sam prowadzę działalność i wiem jaka to droga przez mękę. Jest na tyle mała i prosta, że nie mam z czego ukraść. Głównie z tego powodu za rok ją zamknę. Ułatwienia dotyczą tylko wpisu do CEIDG.
  Nie wiem czy Pan Duda albo Petru coś zmienią. Duda już zmienił rząd w ławach kościelnych. Teraz jest w pierwszym rzędzie.
  Jesteśmy najbardziej kościelnym państwem w Unii. Ustępujemy tylko islamistom bo jeszcze nie zabijamy za wiarę. Molestujemy, zmuszamy, wymuszamy ale nie zabijamy. To państwo w dużym stopniu jest chore. Każdy, kto pamięta trochę historię ze szkoły wie, że nie umiemy korzystać z wolności. Robimy trochę postępy bo już jest dłużej niż dwudziestolecie międzywojenne

 28. Szanowny Panie Peru. Fajnie tak pisać, oceniać i krytykować obecnego Prezydenta. Proszę udzielić mi odpowiedzi, czy ktoś zastanawiał się? skąd RZĄD z większością PO weźmie kasę, gdy były Prezydent B.Komorowski podniósł wynagrodzenie dla PREZYDENTÓW o blisko 100%? Czy zostało to podane do publicznej wiadomości? Skąd bierze się kasę na kosmiczne premie dla tych co na górze? Jak to się ma z emeryturą kogoś kto ma dziś 80 lat i dostaje 30 zł podwyżki?

 29. Rozumiem panie Petru, że zjadł pan wszystkie rozumy .tylko dlaczego tak późno?Steruje panem pan pierwszy ekonomista Polski p.Balcerowicz……………………my Polacy pamiętamy:(

  • Tak, to prawda. I również obecnym prezydentem steruje towarzysz Balcerowicz. Powtarzam to towarzysz Balcerowicz i tak należy się do niego zwracać, zagorzały marksista i leninista, socjalista i etatowiec.
   Jest to były pracownik Insytutu Podstawowych Problemów Marskzismu i Leninizmu i PZPR, człowiek który nie powinien nigdy kierować ekonomią.
   Ten marny człowieczek nigdy nie zostałby nawet zatrudniony nawet na straganie przez prostego z całym szacunkiem sprzedawcę warzyw i owoców.
   I nie były prezydent Lech Kaczyński jest mentorem obecnej głowy państwa ale właśnie towarzysz Leszek Balcerowicz.
   Przecież obecny prezydent zaczynał swoją karierę polityczną w Unii Wolności ( gdzie tak wolność w tym kraju ? ), pamiętacie jeszcze taką socjalistyczną partię, i szefem obu panów był właśnie tow. Balcerowicz.
   Obaj panowie Petru i Duda są bliskimi przyjaciółmi z tej samej partii i wychowankami tow. Balcerowicza, a wszelka krytyka i dyskusja na tym forum jest po prostu śmieszna.
   To jak oglądanie amerykanskich zapasów, to się chyba nazywa wrestling nieprawdaż?
   Tak samo jak arcygłupek i arcykabotyn Komorowski był prominentnym działaczem Unii Wolności, która z wolnością miała tyle wspólnego co MacDonald z dobrą kuchnią.
   W tej kampanii prezydenckiej zostały wymienione tylko konie i nic więcej.
   Cała ta ktytyka i dyskusja to tylko taka ustawka.
   I chciałbym się bardzo mylić ale zobaczycie wszyscy, że z tych jakże słusznych obietnic, jeżeli chodzi o pomoc dla małych dzieci i obniżenie wieku emerytalnego nic nie wyjdzie, jeżeli chodzi o obecną najważniejszą osobę w tym kraju.
   Sami weźmy swoje sprawy w swoje ręce, zbierzmy 100 tys. podpisów pod obywatlelskimi projektami ustaw jeżeli chodzi o nasze pociechy i nasze emerytury w oparciu o przepisy Ustawy o inicjatywie ustawodawczej.
   I nikomu nie trzeba niczego zabierać, a wręcz przeciwnie.
   I naprawdę pan Petru to mało inteligentny człowiek skoro myśli, że wszyscy Polacy dadzą się nabrać na tego rodzaju puste frazesy i bajki, ergo kłamstwa.

 30. Panie Petru, po przeczytaniu tego Pańskiego artykułu, dziwię się trochę, że człowiek inteligentny, mający ambicje polityczne pisze takie populistyczne głupoty. Dlaczego
  1. Ponieważ Pana Prezydenta Dudę będzie można obiektywnie ocenić dopiero po zakończeniu urzędowania analizując nie tylko jak zrealizował swoje obietnice ale przede wszystkim jak podejmowane przez niego decyzje wpłynęły na wzrost bezpieczeństwa kraju, rozwoju potencjału gospodarczego i bezpieczeństwo socjalnego , rozwoju osobistego oraz zacierania się różnic społecznych
  2. Oceny bywają mylne i najczęściej odzwierciedlają światopogląd osoby oceniającej na otaczającą ją rzeczywistość. A oto kilka przykładów
  a) Prezydenta Reagana wszystkie środowiska liberalne, socjalistyczne a szczególnie komunistyczne uważały na początku jego urzędowania jako totalnego matoła o niezbyt szerokich horyzontach intelektualnych. Tymczasem skutki jego prezydentury we wszystkich dziedzinach były dokładnie odwrotne do opinii wyrażanych przez jego oponentów,
  b) W marcu 1981 roku 364 brytyjskich ekonomistów przerażonych antyinflacyjnym budżetem M. Tchatcher opublikowało w „Timesie” list otwarty, pełen przepowiedni katastrofy. Tymczasem budżet ten okazał się ozdrowieńczym przełomem, na skutek, którego Wielka Brytania z szarego końca Wspólnego Rynku przesunęła się na pierwsze miejsce pod względem wydajności.
  c) Nasz polski przepadek Pan Prezydent Kwaśniewski wg oceny między innymi Pańskiego środowiska najlepszy Prezydent Polski III RP w dziesięć lat po swoim odejściu z urzędu w opinii nawet rozsądnych środowisk lewicowych postrzegany (szczególnie po ostatnich „sukcesach” różnych projektów politycznych z jego udziałem) jest tak, jak w tym krążącym po kraju dowcipie „Miała matka dwóch synów jeden był marynarzem, a drugi piastował urząd Prezydenta Polski przez dwie kadencje i po obydwu ślad zaginął”
  Pozdrawiam
  C.D.N

  • Drogi Mr „~stan”. Gdyby nie pozował Pan/Pani na inteligenta, stwierdziłbym, że nieco Waść bredzi, mając kłopoty z umiejętnością zdroworozsądkowego i logicznego myślenia. Ale – ponieważ pozuje Waść (pozostanę przy tej Waści nazwie – na znającego zasady myślenia, więc wypada mi uzasadnić, dlaczego twierdzę, że Waść bredzisz.

   Wyciąganie wniosków dla inteligentnego człowieka jest związane z UMIEJĘTNOŚCIĄ PRZEWIDYWANIA w oparciu o objawy. Tak – niestety, proszę Waści – odbywa się PROJEKTOWANIE CZEGOKOLWIEK i raczej nie powinien Waść wyrażać zdziwienia, że PROŚCIEJ może nie jest, ale TANIEJ jest (!!!) poprawiać błędy przewidywania na papierze i w rozumie, niż post factum. A taką właśnie „receptę’ Waść nam proponujesz. Wychodząc nieco poza technikę i technologię, przypomnę Waści słowa Wojciecha Młynarskiego: Najpierw zróbmy burdel, a potem się zobaczy”… To nieco tylko brutalne stwierdzenie opisuje DOKŁADNIE, CO Waść nam proponujesz, ale też to, co „proponuje” nam Prezydent PiS u, który ma poważne problemy zarówno z rozumowaniem, jak i ze znajomością prawa, w Polsce obowiązującego (a o JEST podobno doktorem „prawa” !!!). I dotyczy to NAWET ZNAJOMOŚCI KONSTYTUCJI I SYTEMU PRAWA ORAZ SYSTEMU POLITYCZNEGO PAŃSTWA, USTANOWIONEGO W TEJŻE KONSTYTUCJI. Przypomnę też, że INNEJ KONSTYTUCJI NIE MAMY, więc kto, jak kto, ale Prezydent – prawnik MA OBOWIĄZEK BARDZIEJ ZNAĆ I PRZESTRZEGAĆ KONSTYTUCJĘ, niż szeregowa ciemna masa narodowa.

   Mógłbym ten wywód dowodów braku wiedzy i wyobraźni kontynuować, ale formuła wypowiedzi wymaga skrótów, a ja i tak mam bizantyjski sposób wysławiania się, więc proszę o uznanie, że WSZYSTKIE Waści „argumenty” są tyleż warte, co pomysły na życie Prezydenta wszechpolaków, co nie oznacza (taki zwyczaj – niestety panuje wśród katolickiego w 95% narodu), że jestem wielbicielem PO, która wywaliła mnie ze swoich szeregów za protest przeciwko omawianiu tak istotnych problemów politycznych, jak ilość (czy raczej liczba) kup, które burmistrzowi Śródmieścia Warszawy udało się skutecznie zebrać w aktualnym roku rozliczeniowym w porównaniu do analogicznego okresu rozliczeniowego w ubiegłym roku (to nie wic, ale FAKT !). A nawet jeśli Regan był głupcem, to NIE JEST ARGUMENT, usprawiedliwiający, że na stanowiska prezydentów TRZEBA WYBIERAĆ GŁUPCÓW, bo Regan okazał się geniuszem… Na początku wspomniałem, że nawet polskie spieprzone go imentu „prawo” nie zabrania MYŚLEĆ? Jeśli o tym nie wspomniałem, to niniejszym czynię i szczerze POLECAM przejście na stronę, której ciągle udaje że nie rozumie nawet JW Prezio PiSu i jego „Brejwik”.

   • Panie awbg czytając Pański komentarz doprawdy niewiele z tego rozumiem oprócz tej obsesyjnej nienawiści do PiS -uarów jaką ,żywią niektóre środowiska słynne ze swych, proeuropejskich poglądów, którym jak się dobrze przyjrzeć to łatwo dostrzec, że są ogłupieni tą pseudo europejską nowo-modą jak przysłowiowy sanacyjny chłop. Tą polityczną „mądrość” tych tej euro miernoty to widzimy dziś na Ukrainie, w północnej Afryce, Syrii i ogólnym kryzysie wartości, który jak widać jest tematem tabu oczywiście w tych srodowiskach. Jak chyba już Pan zauważył nadchodzą w Polsce rządy „ciemnogrodu” . Ja przeżyłem oświeconego Kwaśniewskiego, myślę, że Pan też przeżyje rządy ciemnogrodu. Ja jak rządzili niedouczone ciemniaki z PiS zarabiałem 5000 PLN no niestety za panowania tych proeuropejskich złodziei ledwie wyciągam 2000 na tym samym stanowisku. Tak więc pisz Pan trzy dni ale mądrze a oceniaj Pan zgodnie z zasadą „po owocach ich poznacie, kim są”
    Pozdrawiam

 31. Dobrze, że się mało dzieci rodzi, bo PISowska obietnica (500zł na dziecko) by rozwaliła budżet.
  A po za tym, że każdy dostanie te 500zł, to oprócz tego nie dostanie nic więcej ze socjalnej pomocy.
  nie w pizde ni w oko ta obietnica

  • Do ~Zuzanna W
   Może i styl niezbyt wyszukany, ale prawda, sama prawda a nawet gówno prawda… Tischner przewraca się w grobie…

 32. Emerytury powinny być powiązane ze stażem pracy i okresami składkowymi. Mam 48 lat, do pracy poszłam zaraz po maturze. Na koncie ZUS mam zaksięgowaną kwotę 600 000 PLN. Mam 26 lat i 6 m-cy składkowych i 18 m-cy nieskładkowych. Nie chcę czekać do 65 roku życia, żeby przejść na emeryturę. Mam oszczędności i dobrą sytuację finansową, chciałabym po uzyskaniu 35 lat składkowych zwolnić swoje miejsce pracy dla młodych, a sama przejść na emeryturę. Posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego i emerytury wyliczonej zgodnie ze średnią dalszą trwania życia przekonałoby pewną grupę pracowników do zwolnienia etatów dla młodych, co byłoby świetnym rozwiązaniem.

  • Do: ~Marta
   I znów sama prawda, ale ZNÓW W ZAŁOŻENIU, że po drodze „państwo” (czyli administracja, czyli SŁUŻĄCY SUWERENOM) nie zwędzą kolejnych pieniędzy na ich fanaberie i ZAWSZE brakujące – tylko im – POTRZEBY – Z REGUŁY NIEPOTRZEBNE ŻADNEMU Z SUWERENÓW. Kiedyś NAJLEPSZY rzecznik rządu – niejaki Urban, dość ponura kreatura – powiedział, ża „rząd się sam wyżywi”. I miał rację w odniesieniu do DOWOLNEJ DEMOKRACJI, z jednym jednak zastrzeżeniem, że demokracja nie wywali „rządu” na zbity pysk ze stanowisk i nie ustanowi INNEGO rządu, który też SAM SIĘ WYŻYWI. Doki JEST ADMINISTRACJA (a raczej będzie) ciemny lud MUSI uwzględniać, że KORUPCJA jest „instytucją” SYSTEMOWĄ i można jedynie ograniczać jej zasięg oraz skutki, TRZYMAJĄC ZA MORDĘ WSZYSTKICH URZĘDNIKÓW I PRAWNIKÓW i GROŻĄC tej bandzie darmozjadów WYJĄTKOWO WYSOKIMI KARAMI ZA WSZELKIE PRZESTĘPSTWA.

 33. Panie Petru, przypominam sobie jak kilka lat temu było pełno pana wyszczekanych teorii w telewizji. Potem zniknął pan, a teraz jak zombie wylazł z grobu platformy.
  Przede wszystkim wbij sobie pan w swoją pseudonaukową makówkę, że Pan Prezydent Duda jest prezydentem Państwa Polskiego, czyli WSZYSTKICH POLAKÓW. Jak się to panu nie podoba to droga wolna, granice są otwarte. To, że mamy wolne (?) media nie oznacza, że byle cham może wypisywać bzdury.

  • „po po” rozumiem, że nie każdy miał szczęśliwe dzieciństwo, ale skąd tyle jadu w Twojej wypowiedzi odnośnie artykułu, który jest bardzo stonowany i rzeczowy, czyżby ksiądz w parafii sadzał Cię częściej na swoich kolanach, niż na nich klęczał?

   • 1. Nie miałem szczęśliwego dzieciństwa
    2. Masz prawo dostrzegać jad w mojej wypowiedzi bo pamiętam Petru sprzed lat. A jeszcze współbrzmiacego z nim Mirosława Czecha – z partii unia Wolności, potem Demokraci.
    3. Ksiądz mnie nie sadzał na kolanach. Jeśli kościół ci przeszkadza to nic za to nie mogę – pewnie przeleciał cie ktoś i masz uraz. A za taką odzywkę trzaskam chamów w chamski ryj – i to tak żeby juz nie potrafili oddac. Więc licz sie ze słowami.

  • g… prawda, Duda nie che być Prezydentem RP, pozostaje prezydentem PiS’u. Potwierdza to swoim postępowaniem.
   PiS to nie RP, choć to partia o konsomolskim obliczu i podobnie jak bolszewicy uważa, że partia to naród, kto nie z partią ten przeciw narodowi

  • Do: ~po po
   Jak nie wielbię PO, tak nie mam szacunku dla PiS ani dla takich „wypowiadaczy” poglądów, jak autor tego postu. Weść Waść pod uwagę, że to, co radzisz Mr Petru, doyczy TAKZE CIEBIE… Też możesz się wynieść z Polski, jak Ci się w niej coś nie podoba. Ale nie zmienia to faktu, że cham nie powinien wypowiadać się publicznie, bo chamstwo nie do tego służy. Ponadto, gdybyś Waść ROZUMIAŁ, co plecie Twój (ale EMOCJONALNIE NIE MÓJ, mimo iż formalnie przypisany mi na siłę przez bandę bezmyślnych cwaniaczków) Prezydent, pewnie nie byłbyś Waść tak szczęśliwym nabywcą prezydentury, która jeszcze PRZED INAUGURACJĄ zaczęła propagować NIEKONSTYTUCYJNY SYSTEM POLITYCZNY, a to oznacza, że Waści Prezydent WYRAŹNIE albo nie ma POJĘCIA o OBOWIĄZUJĄCYM PRAWIE (dr prawa UJ !!!), albo wprowadza niekonstytucyjne rządy swojej formacji politycznej. Nie dziwi mnie poziom Waści wypowiedzi, zwłaszcza, że nie odstaje od tego, co Waść ROZUMIESZ z poczynać prezydenckiej kamaryli.

   • Wiem, że mogę wynieść się z Polski, jak każdy.
    Skoro uważasz, że na Pana Dudę głosowało tylu bezmyślnych cwaniaczków, to zastanów się dlaczego jego konkurent jednak przegrał. Widocznie tych bezmyślnych cwaniaczków jest więcej niż wyrafinowanych ale uczciwych popleczników różnej maści aferzystów. Lista nierozliczonych afer za ostatnich kilka lat jest dostępna w internecie – budzi mój podziw „intelektualizm” tych aferałów. Sam mam wiele zastrzeżeń do niektórych ludzi z PiSu, są tam ludzie nie tylko uczciwi – trzeba tylko zachowac miarę przy porównywaniu. (np dorsz za 7 czy 8 złotych a ośmiorniczki za 1500 zł).

 34. Panie Petru, to nie są obietnice 500 zł na dzieci, to obowiązek Polski, w każdy normalnym kraju płacą, nawet więcej jak 500 zł np: Niemcy, Czechy, itd. 400 Euro płacą w Norwegii , powiem dalej, za biednej komuny płacono Polakom na dzieci tzw. rodzinne. A teraz przeca Polska jest w dobrobycie, jak mówił Tuck i Kopacz czy Komorowski. A jeżeli chodzi o skrócenie wieku emerytalnego, to powiem Panu że pieniądze są i Pan jako ekonomista powinien to wiedzieć, i pokazać Prezydentowi Dudzie, gdzie te pieniądze są, nie jest to żaden problem. Jak bym był złośliwy to powiedziałbym, aby zabrać takim ludziom jak Pan. Wierze że Pan wie skąd te pieniądze powinny być na emerytury dla uczciwie pracujących Polaków którzy przepracowali 40 lat czy też skończyli 65 lat. Bo ja wiem, ale wierzę że taki łeekonomista jak Pan też wie. Dodam tylko Panu że na Cyprze kwota wolna od podatku jest 22500 Euro.
  Przesyłam Panu linka do zapoznania. http://pieniadze.gazeta.pl/pieniadz/1,136200,17575580,Kwota_wolna_od_podatku_na_Cyprze_jest_26_razy_wyzsza.html
  No i niech Pan już nie kłamie tych frankowiczów, dot. przewalutowania, opisali to w prasie, onecie.

  • Powtórzę :”inteligentnie” za pewnym „specjalistą” od obywatelstwa w wolnym, demokratycznym kraju (patrz wyżej), że jak waści podoba się kwota wolna od podatku na Cyprze, nikt Waści nie zabroni uwolnić się od podatku w Polsce. Ale trzeba tam się PRZENIEŚĆ i przyjąć cypryjski model gospodarczy z PEŁNIĄ JEGO INWENTARZA. Nie można tkwić w rozkroku na dwóch łódkach, bo można nabawić się rozerwania krocza, co – jako żeglarz – jest wielce prawdopodobne w zachowaniu łódek. Cechą zaś GOSPODARZA, jest PLANOWANIE SWOJEGO BUDŻETU, a nie zarabianie w USA, a wydawanie pieniędzy w Wietnamie, bo ani USA, ani Wietnam takiego „podatkowicza” do siebie nie przyjmą. Aby CZYMKOLWIEK ZARZĄDZAĆ, trzeba – Z WYPRZEDZENIEM – posiąść WIEDZĘ I DOŚWIADCZENIE, a nie powtarzać za ignorantami zasłyszane i nie powiązane ze sobą zdania i poglądy. Niestety, CECHĄ współczesnego kapitalizmu katolickiego PiSu jest WMAWIANIE ciemnemu ludowi, że jest ciemny, przy nobilitowaniu takich CHRABIÓW i BARONUF Pis, jak Jarosław z Warszawy, niejaki Macierewicz – profesor nienadzwyczajny, czy Ziobro… Jeśli to „towarzystwo” Waści odpowiada, wypada mi JEDYNIE wyrazić UBOLEWANIE Z POWODU POZIOMU… pozwolę sobie skorzystać z prawa litości, bez nazywania rzeczy po imieniu.

 35. Przykro mi ale widzi pan sprawy ludzi jak pan prezydent Komorowski
  Może też ma pan uczulenie na ludzi lubiących Średniowiecze.
  To od pana oczekuję wskazania, skąd po kołować kaskę na
  niedożywione dzieci ze świerzbem wszawicą i próchnicą, a do tego otyłe bo ze szkoły zginęły stołówki, a w to miejsce są sklepiki ze słodyczami pepsi i mocarzami. Hej

  • Posłuchaj „jagoda”: dzieci każdy sobie robi na własną odpowiedzialność i każdy powinien się o nie zatroszczyć a nie oczekiwać że Duda czy Komorowski je nakarmi i wybierze wszy z główki.
   Próchnica to też nie jest zaniedbanie Prezydenta (kto by nim nie był) tylko rodziców. Przecież to rodzice (także ciocie i babcie) karmią dzieci batonikami i colą i całym tym łatwo dostępnym badziewiem zamiast warzyw i kiszonek.

  • … a po co są potrzebni rodzice… naiwnie myślałem, że bolszewia się skończyła… a Jagoda by tylko rodziła, a karmienie,
   mycie, usuwanie insektów i… podcieranie tyłka wymagała od RP

  • Do: ~jagoda
   Droga Jadziu. Mój poprzednik słusznie stwierdził, że dzieci robią rodzice żadne z nich – zwłaszcza w kraju „katolickim w 95%) nie byłby zainteresowany tym, aby Jego Magnificencyja Prezydent RP zapładniał – jako „ojciec” narodu wszystkie polskie obywatelki w ramach „prawa pierwszeństwa” z Twojego ulubionego Średniowiecza. Znalazłbym w historii ludzkości CIEKAWSZE i CENNIEJSZE okresy rozwoju, ale KAŻDY w Wolnym, Demokratycznym Państwie Prawa MA PRAWO mieć DOWOLNE SPACZENIA, które NIE WCHODZĄ W ZAKRES KODEKSU KARNEGO. Średniowieczne „prywyczki” wielbicieli tego okresu NIE SĄ PRZEDMIOTEM PRAWA KARNEGO, więc MOŻNA JUŻ lubić ten okres nawet w Polsce. Nie wiem tylko po co w XXI wieku fascynować się tym, że np. inkwizycja WYRŻNĘŁA – za wiedzą i zgodą papieży oraz zgodnie z ich interesami – całe LUDY Ameryki, INKWIZYTORZY z udziałem biskupów ścigały po Europie i Azji niewiernych, jak dziś robią to muzułmanie w ramach spóźnionego odwetu na katolikach… I co to ma wspólnego z „kołowaniem kasy” na wszawice u dzieci w RP w 2015 r? Skoro „katoliccy” w 95% rodzice, doprowadzają własne dzieci do wszawicy, to znaczy, że tych 95% katolickich BRUDASÓW szerzy choroby w kraju, ZAMIAST MYĆ swoje skarby pod wodą… Jeśli taka argumentacja, WYNIKAJĄCA z GŁUPOTY autora – Jadwigi, cieszy ją, to raczej wypada zapytać, kto UCZYŁ JĄ ROZUMU ? Nauczył LITEREK, ale ROZUMEK POZOSTAŁ W ŚREDNIOWIECZU… I dlatego nie ma co fascynować się Średniowiecznymi „osiągnięciami” bo i NIE TEN CZAS I NIE TE PROBLEMY należą do współczesnych. Jeśli Jadzia chce Niemca w jurcie, lepiance, czy średniowiecznej ziemiance, to JEJ i WYŁĄCZNIE JEJ SPRAWA. Nic nam do tego, ani nic do tego, że lubi takie perwersje. Gustuję w nowszych osiągnięciach rozumu, co nie znaczy, że Średniowiecze potępiam w czambuł… Ciekaw jestem, jak w Średniowieczu Jadzia każe aktualnemu Prezydentowi „ko łować kasę” na zawszone dzieci. Od pci pięknej oczekiwałbym, że wystąpi z wnioskiem do Sejmu o NAKAZANIE 95% katolików MYCIA DZIECI PRZEZ RODZICÓW, a nie przez Prezydenta RP !!!

 36. Panie Petru,Pana ckliwe rozterki umysłowe na temat Polski,jej stanu,jej przyszłosci wywołują tylko u lemmingów jakies refleksje.Proszę zajać sie pracą naukową,egzaminować studentów.w domu obiady gotować.W sumie młody z Pana facet,z tytułem profes.a jakiś taki ..jakby z innej bajki,jakby z innego świata..Może chory?

  • Do: ~evit
   Pan Petru przynajmniej POTRAFI prowadzić wykłady. Ale NIKT Waści NIE KAŻE korzystać z wiedzy Pana Petru. Miał Waść – przed skorzystaniem z alfabetu PRL, POSIĄŚĆ WIEDZĘ u dowolnego innego wykładowcy dowolnej alma mater. Kto Waści tego zabronił? Czy nie wspomniani przez mojego poprzednika komuniści? A może tych 95% „katolików”, którzy – jak stwierdza Jadzia – szukają kasy przy pomocy Prezydenta wszechpolaków z PiS – na odwszenia zawszonych przez nich ich własnych dzieci? Jeśli Waść masz poważne problemy z formułowaniem PRZEMYŚLANYCH MYŚLI, idź Waść do szkoły – może na wykłady Pana Petru – i nie racz nas własną głupotą.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.