Czego Pan się boi, Panie Kukiz?

Paweł Kukiz właśnie mianował mnie Kiszczakiem. Bez obaw Panie Pawle, nie zamierzam wprowadzać stanu wojennego. Nic Panu nie grozi, proszę się nie bać i spać spokojnie.

Swoją drogą zastanawiam się, czym przestraszyłem Pawła Kukiza, żeby mnie porównywał aż do generała stanu wojennego?

I teraz co, mam odpowiadać podobnie? Mam Pana też jakoś przezwać? Ogłosić konkurs wśród moich zwolenników, kto wymyśli najbardziej absurdalne albo najśmieszniejsze przezwisko na Kukiza?

To mogłoby być nawet zabawne, ale nie o to chodzi. Do tej pory było tak: Kaczyński obrzucał obelgami Tuska, a Tusk Kaczyńskiego, i tak im płynął czas. Zamiast rozmawiać o ważnych sprawach, wzajemnie się obrażali. Tuskowi płynęła ciepła woda w kranie, Kaczyński odkrywał kolejne spiski smoleńskie, a Polska miękko wchodziła w dryf. I dzisiaj całkowicie słusznie Polacy mają tego dość.

No a teraz Pan właśnie dołączył do klubu zgranych polityków, którzy ani nie mają nic do powiedzenia, ani nie umieją normalnie rozmawiać, tylko potrafią się wzajemnie obrażać. To ja poproszę – mnie w to niech Pan nie wciąga, ja w to nie gram.

Proponowałem Panu rozmowę, normalną rozmowę o sprawach ważnych dla naszych wyborców. Nic nadzwyczajnego, ludzie codziennie ze sobą rozmawiają na te i inne tematy. No, chyba że się boją. Wtedy nie rozmawiają, wtedy atakują, często ślepo i głupio. Pan nie chce rozmawiać. To ja zapytam – czego się Pan boi, Panie Kukiz?

I z tym pytaniem zostańmy – czego Pan się boi, Panie Kukiz?

90 Komentarze

 1. http://demotywatory.pl/3884122/Legenda-glosi-ze-te-zagadke

  Panie Ryszardzie, pewien herr pan z tej o to strony zbierającej elity społeczeństwa – w komentarzach mówi, że gdzieś w tym zadaniu czai się ukryta i złośliwa implikacja. (Ke ona?) Pan jest po wydziale informatycznym, to pan swoje wje. I cała społeczność polska z demotywatorów, wierzy, że podzieli się pan swoją wiedzą i błyskotliwością rozwiązania z narodem.

  (Ps. To znowu ja, panie Petru. Istnieją legendy, że ten kto to rozwiąże ma 120IQ. Ale to ma być praca samodzielna. :I )

 2. W ostatnich dniach Pan również dołączył do grona polityków, cytuje ” którzy ani nie mają nic do powiedzenia, ani nie umieją normalnie rozmawiać, tylko potrafią się wzajemnie obrażać.”

 3. Wczoraj ok. 16 tej na pewnym forum popełniłem krótki post qasi polityczny,
  Jakież było moje zdziwienie gdy usłyszałem moje słowa w ustach Pana Kukiza, nie ukrywam ciekawe, ale wolałbym identyfikacji z inną osobą, projektem.

 4. Kukiz oskarża cię o to że będąc przedstawicielem zagranicznych banków namawiałeś ludzi do brania kredytów we frankach. Byłeś także za wprowadzeniem w Polsce euro. Oraz współtworzyłeś OFE. Które jak wiadomo drenowały zadłużenie Polski wyprowadzając kapitał m.in. do Argentyny. Pan Balcerowicz miał udziały w OFE więc w jego interesie było tego bronić.

 5. witam Panie Ryszardzie pan duzo mówi o gospodarce program pana ugrupowania mi nie bardzo odpowiada bo mam poglądy bardziej lewicowe niz liberalne ale ja chciałbym zachaczyć o polityke zagraniczna bo pan mało o tym mówi konkretnie relacje Polska Rosja ? jak powinna sie zachowywać Polska wobec konfliktu Rosyjsko ukraińskiego czy wywoływanie takich awantur z pomnikami ambasodorami ma sens? co pan by zrobił zeby jakoś unormalizować stosunki Polsko Rosyjskie o ile to mozliwe?

 6. Tylko jedna rzecz mnie powstrzymujr przed glosowaniem na nowoczesna
  I dostalem za to bana na fb gdy zapytalem i nie moge teraz komentowac
  Czy rzeczywiscie jest pan przedstawicielem interesu zachodnich korporacji w Polsce?

  I kto powinien poniesc koszt kredytu frankowego gdy doszlo do wrogiego ataku na nasza walute czyli przekretu finansowego zorganizowanego przez szwajcarskir banki

 7. W dniu wczorajszym,tj.20.08.2015r byłem na spotkaniu otwartym .Nowoczesnej w jednym z mniejszych miast powiatowych w Wielkopolsce, tzw „zwolennicy p.Kukiza i p.Korwina wyraźnie wzięli na cel .Nowoczesną, przybyli tłumnie by tylko hejtem rozbić spotkanie. Z ich zachowania i ataków samego ich lidera wynika jasno-że obawiają się iż Pan i .Nowoczesna stanowi dla nich realne zagrożenie-odbiera im elektorat który został im „dany” w wyborach prezydenckich za darmo-przez płytkie kandydatury które w nich startowały. Tworzy się drugi front walki na „obrzucanie się inwektywami” z jednej stary zgrany układ PO-PIS a z drugiej atak na .Nowoczesną ze strony tzw „radykałów” w postaci w/w ugrupowań. Mam nadzieje,że wyborcy dostrzega to i wyciągną sensowne wnioski-pozdrawiam Panie Ryszardzie.Piotr Gniezno

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.