Scenariusz na 2015 rok

Rok 2015 zapowiada się ciekawie. Z jednej strony optymizmem może napawać siła polskiej gospodarki – wzrost oparty o mocny popyt wewnętrzny zarówno ze strony polskich konsumentów jak i przedsiębiorstw. Do tego dojdą jeszcze środki unijne, które zwiększą popyt inwestycyjny. Gdyby nie nieprzewidywalne otoczenie zewnętrzne, oczekiwać by można dynamiki wzrostu powyżej zeszłorocznej.

Z drugiej strony zasadnicza zmiana cen na rynku surowców może powodować daleko idące perturbacje w realnej gospodarce, szczególnie w krajach uzależnionych od cen surowców. Dalsze głębokie spadki cen ropy naftowej mogą doprowadzić do poważnego kryzysu w Rosji, wraz z niewypłacalnością wielu przedsiębiorstw a także z dalszym osłabieniem rubla. Taki scenariusz oznaczałby załamanie eksportu w kierunku wschodnim.

Dodatkowym czynnikiem ryzyka jest recesja w strefie euro, która będzie osłabiać koniunkturę gospodarczą w Polsce. O ile perturbacje takie jak w 2010 nie powinny nam grozić, to jednak niepokój związany z ryzykiem wyjścia Grecji ze strefy euro czy też brak perspektyw wzrostu w średnim okresie nie będą czynnikami sprzyjającymi polskiej gospodarce.

Trzecim czynnikiem ryzyka są wybory w Polsce. Często niestety w historii bywało tak, że w okresie przedwyborczym składano obietnice, które powodowały, że tworzona po wyborach koalicja stawała się zakładnikiem wcześniej składanych zobowiązań.

Można mieć tylko nadzieję, że żaden z tych czarnych scenariuszy się nie zrealizuje.

171 Komentarze

 1. Panie Ryszardzie, wTVN podali nowy sadaz, prosze nie firmowac oficjalnie nowego ugrupowania nowoczesna PL, Panem Balcerowiczem. Oczywiscie Pan Balcerowiacz ma w wielu kwestiach wiele racji i zaslug i warto go wysluchac czy zapytac o opinie ale kojarzy sie negatywnie z przemiana ustrojowa w Polsce lat 90. Co odpycha. Ma Pan szanse wypelnic luke i przejac niezdowolonych z PO ( sa ich masy) jak rowniez polknac duza czesc wyborcow SLD. Wystarczy rozsadnie mowic i nie obiecywac np 1000 dla dla bezrobtnego co chce miec dziecko, subwencji na gornictwo i nie zabierac oszczednosci emerytalnych. Pan doskonale wie co ludzi boli, denerwuje KRUS, przywileje np. mundurowych i gigantyczna biurokracja. Zycze Panu powodzenia. pozdrawiam

 2. Jeśli potrzebujesz więcej lat, aby pozostać na ziemi, trzeba uprawnień dla biznesu, uprawnienia do polityki, i trzeba mieć pieniądze, aby być Rich.Join Wampira Cult teraz i właścicielem World.Email skontaktować; vampirescreed@hotmail.com

 3. Dobry dzień,

  Jestem Abdulhamid Musa pożyczki pożyczkodawcy z Abdulhamid FINANSÓW, Oferujemy zarówno osobistych i biznesowych pożyczki z bazy kapitałowej między sumą 1.000,00 100.000,00 złotych na euro, funt szterling europejskich lub dla osób, firm i współpracy organów, niezależnie od ich stanu cywilnego, płeć, religię, miejsce, ale powinny być środki prawne spłaty kredytu w określonym terminie i muszą być godne zaufania ze stóp procentowych tak niskie, jak 3%.
  e-mail: abdulhamidfinance@gmail.com

  DANE WNIOSKODAWCY

  * Nazwa wnioskodawcy:
  * Adres wnioskodawcy:
  * Kraj:
  * Miasto:
  * Płeć:
  * Stan cywilny:
  * Wiek:
  * Kwota kredytu:
  * Kredyt Czas trwania:
  * Miesięczny dochód:
  * Zawód:
  * Tel:
  * Telefon komórkowy:
  * Ilość zapytań:
  * Czy mówisz po angielsku?
  * Czy stosowane przed?
  * Cel kredytu:

  oczekujemy Twego pilną odpowiedź.

  Z poważaniem,
  Pan Abdulhamid
  M / D Abdulhamid Finanse

 4. Niestety zawsze muszą być scenariusze te czarne i te bardziej optymistyczne. Wiadomo, że znając nasz kraj raczej spodziewamy się tych czarnych ale może coś nas zaskoczy…poza tym sytuacja polityczna też się dość dynamicznie zmienia nie tyle u nas co za granicą co też ma wpływ na naszą sytuację…najważniejsze żeby nie było gorzej.

 5. Czy potrzebujesz kredytu inwestycyjnego ??? Mamy Nationwide Financial Service Limited, oferujemy pożyczki dla organizacji komercyjnych i prywatnych, na niskim oprocentowaniem 2% i ilości od 3.000 dolarów do maksymalnie 100.000.000 dolarów USD. Oferujemy również pożyczki osobiste, pożyczki konsolidacji zadłużenia, kapitału podwyższonego ryzyka, kredytów na działalność gospodarczą, kredyty studenckie, kredyty mieszkaniowe lub „pożyczki z jakiegokolwiek powodu Skontaktuj sie z nami pod adresem:. (Nationwide_financialservice@outlook.com)

 6. do u potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej z oprocentowaniem już od 3 %, prosimy o kontakt martinezgomezloan@gmail.com pomóc u urzeczywistnić swoje marzenia na :

  1 : pożyczki działalności ( mała i duża skala )
  2 : Pożyczka osobiste
  3 : kredyt grupy
  4 : kredyt studencki
  5 : kredyt samochodowy
  6 : dom kredyt

  Wszystkie dostępne do Ciebie w ciągu 3 dni roboczych gospodarczej / po zakończeniu odpowiednich dokumentów .

 7. Zapraszamy do 24 godzin Kredytu usługi

  Czy próbował pozyskać kredyty z banków bez sukcesu? Pilnie potrzebują pieniędzy, aby wyjść z długów? Potrzebujesz pieniędzy na rozwój lub utworzenie własnej firmy? Uzyskać pożyczkę od jednego z wiodących brytyjskich firm pożyczkowych. 24 godzin Kredyt Service jest jedną z największych pożyczek zabezpieczonych firm w Wielkiej Brytanii, a nasz przyjazny i doświadczony personel jest w stanie przetwarzać aplikacji szybko i sprawnie. Możesz pożyczyć każdą kadencję od 1 do 25 lat i pożyczyć każdą kwotę od £ 2,000 do £ 50.000.000,00 na dowolny cel. Z niskim oprocentowaniu w wysokości 3% na wszystkich częściach świata.Aplikacja jest dostępna dla wnioskodawców, którzy są 18 lat powyżej.

  Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt poprzez e-mail: 24hourloanservice2011@gmail.com
  pozdrowienia
  Larry Fox

 8. Czy potrzebujesz pożyczki z jakiegokolwiek powodu
  skontaktować się z nami w przystępnej Kredytowej
  Oferta na 3% stopy procentowej z minimum 5000
  dolarów, a maksymalnie $ 50,000,000,00 i jeśli
  zainteresowany powinien prosimy o kontakt na:
  masonlolandloaninvestment@yahoo.com, na więcej
  informacji. Wymagane jest wypełnienie i przesłanie
  nam następujące dane tak, że możemy przystąpić do
  transakcji pożyczki. Nazwa: …………….. Adres: …………..
  Stan: …………. …. Kraj: ………… Płeć: ……………. Wiek:
  ………… .. Kwota kredytu: ………….. Czas trwania:
  ……………… miesięczny dochód: …….. ……. Numer
  telefonu: …………….. Kredytowej celu: ………………
  Dzięki, pozdrawiam w oczekiwaniu na swoje pilną
  odpowiedź. MR MASON Løland

 9. Witam.
  Czy potrzebujesz pożyczki osobiste lub biznesowe bez stresu i szybkiego zatwierdzenia? Jeśli tak, skontaktuj się z nami, jak my teraz oferują pożyczki w prime stopy procentowej. Nasz kredyt jest zabezpieczony i bezpieczny, aby uzyskać więcej informacji i aplikacji, należy odpowiedzieć na ten e-mail. (privateloaninvesment@outlook.com) nazwę i ilość potrzebna.

  skontaktuj się z nami (privateloaninvesment@outlook.com)

 10. Wydaje mi się że, jeszcze jednym czynnikiem ryzyka jest sytuacja na Ukrainie i to w jakim stopniu Polska będzie angażować się w konflikt Rosja-Ukraina. Już teraz niektórzy rodzimi producenci odczuwają skutki tego konfliktu na własnej skórze.

 11. Siemka :) Swietny blog, naprawdę przyjemnie oraz miło się go czyta, pozwala odetchnac, zabrac czytelnika w nieco inny swiat, pozbawiony choc poniekad tych wszystkich codziennych obowiazkow, zmartwien, klopotow oraz nerwow, może to właśnie dlatego tak często wracam do czytania Twoich wpisow? :) Kto wie :)

 12. Byle Putin tych wszystkich planów jeszcze nie pokrzyżował bardziej, wtedy wybory nie będą miały większego wpływu. Tylko decyzje NATO będą miały wpływ na całą gospodarkę.

  • A czy gdyby nie było Putina i wyborów to czy to miałoby jakiekolwiek znaczenie??? dla kogo ???- Chyba takie że beneficjenci tego systemu czuliby się niezagrożeni – a tak rozumieją już że ich czas zaczyna się kończyć !!!
   Frustracja ludzi jest już dostatecznie duża, żeby przedrzeć się przez apatię i rezygnację. Widać to,chociażby po przywitaniu jakie ludzie wyrażają na wiecach poparcia Komorowskiego.

   Żyjemy w czasach post polityki. Więc gospodarką zarządza wolny rynek (czytaj: rządzą nią interesy wielkich korporacji). To one nie tylko bezpośrednio monopolizują rynek, przejmują coraz większą część dochodów ale też redukują popyt na konsumpcję i inwestycje a finalnie na pracę! One też pośrednio tworzą większość ustawodawstwa w naszym świecie, one też sukcesywnie ograniczają państwo i jakość jego świadczeń i służb.
   Jeśli więc masz do kogoś pretensje to kieruj ją do wielkiego kapitału i jego lobbystów. A jak chcesz państwo to musisz o nie najpierw powalczyć, powalczyć też o podatki od kapitału i kontrolę nad korporacjami. Wtedy będzie można mówić o powrocie do demokracji, bo liberalny kapitalizm nie ma z nią nic wspólnego!

 13. Wybory pewnie jak zawsze będą targowiskiem, gdzie kandydaci będą przerzucać się super obietnicami. Dobrze by było, gdybyśmy w końcu wybierali ludzi nie ze względu na to jakie góry nam obiecają, ale rozliczyli ich z realizacji dotychczasowych zapewnień.

  • Całkowicie się zgadzam. Ale pewnie mentalność naszego narodu jeszcze przez długi czas nie ulegnie zmianie… Mam nadzieję, że się mylę.

   • A jakie są mechanizmy tego rozliczania? Jeden obywatel podał Tuska, czy PO do sądu o odszkodowanie w wysokości 1zł za niezrealizowane obietnice przedwyborcze. I co? I sąd oddalił pozew! To”nierozliczanie” to ustawka systemowa, a nie otępienie obywateli jak sugerujesz.

 14. Witam Jestem Mr.Mason loland i nazwa naszej firmy
  jest Mason loland Pożyczka firma. Pożyczka jest
  przeznaczona dla wszystkich zainteresowanych
  wnioskodawców na niskim oprocentowaniu w
  wysokości 2%. Oferujemy pożyczki osobiste, pożyczki
  biznesowych i kredyty samochodowe, itp Uprzejmie
  być notyfikowane, które oferujemy pożyczki od
  minimalnej kwoty 4000 do 10000000 i pożyczki są
  dostępne w takich jak (zł funtach, euro i dolar $) Więc
  proszę, jeśli są zainteresowanych proszę podać
  następujące informacje. Kredytobiorca lub Formularz
  Nazwa wnioskodawcy (pełna Nazwy):
  Płeć: …………………… Status: ………. …………… kwoty
  kredytu wymagane: … Kredyt Czas trwania: …………..
  kredytu Cel: …….. …… Miesięczny
  dochód: ………..: ……………. Adres: ……….. ………. numer
  telefonu: …………. Zawód: ……………. Kraj: …. ……………..
  Miasto: …………………….. Wiek: … ………………….
  email ….. Masonlolandloaninvestment@yahoo.com
  Zastosuj Przed? Po otrzymaniu tej informacji
  będziemy iść do przodu. Dziękuję i mam nadzieję
  usłyszeć od ciebie szybko. (Prezes spółki) Pan Mason Loland

 15. ,,rozwój Twojej firmy nie musi mieć granic”

  ewolucja to proces zamknięty tak jak alfa i omega
  wszystko się kiedyś kończy i zaczyna ;)

 16. Tyle tych wspaniałych wpisów i hołubców – wszyscy przecież wiedzą że w liberalnej gospodarce żyje nam się coraz lepiej każdego kolejnego dnia !!!
  Jest cudownie, ciągle o tym czytam w mediach TVNu i innych mainstreamach. Aż nie mogę, przestać piać z zachwytu, że aż tak się poprawiło! Szkoda tylko że cała banda frustratów wokół mnie nie chce tego zauważyć. Nie wiem, czemu zasuwają po 16 godzin na dobę, zamiast cieszyć się dobrobytem, który zafundowała na neoliberalna ekonomia? Przecież to niegodziwe, z ich strony!?
  Jak to dobrze, że teraz media mówią całą prawdę (w odróżnieniu od innych systemów gospodarczo-politycznych, gdzie media ciągle kłamią). Szkoda tylko, że nasz główny bohater pan Petru jakość zamilkł. Czyżby miał coś do ukrycia? Ale to, z całą pewnością niemożliwe!!!
  Czyżby tacy guru moralności i prawdy, jak Milton Friedman, Lloyd Blankfein, Leszek Balcerowicz, Ryszard Petru, Bohdan Wyżnikiewicz albo Kamil Durczok mogli kiedykolwiek skłamać? Nie to niemożliwe? Oni mają prawdę wypisaną na twarzy !!!!
  Czemu, zatem pan Petru jakoś milczy ostatnio? – czyżby wyczerpał już „swoją prawdę”? Ciężko mi się z tym pogodzić! Ryszardzie znasz angielski – go straight ahead!!!

 17. ciekawe czy dożyjemy czasów, gdy obietnice wyborcze zostaną spełnione po wyborach… chociaż na razie kandydaci na prezydenta niczego konkretnego nie obiecują. może to dobra strategia? w każdym bądź razie stanu naszej gospodarki na pewno nie poprawią. tego możemy być pewni.

 18. Wszystkie te przewidywania gospodarcze na rok 2015 przypominają mi mądrości telewizyjnych „ekspertów” giełdowych sprowadzające się do tego, że „albo pójdzie w górę, albo pójdzie w dół, ewentualnie będzie w trendzie bocznym”. Chociaż tutaj możemy sobie zdecydowanie odpuścić wariant, że sytuacja ekonomiczna „pójdzie w górę”. Raczej trzymajmy kciuki, żeby to był chociaż „trend boczny”…

 19. Pan doktor magister inżynier pan Petru to bardzo mądry ekonomista. sam On wie jak uzdrowić polską gospodarkę. I nie należy truć się antybiotykami ale za to, powinniśmy iść do przodu jak burza. Najlepiej jest znieść podatki dochodowe i podnieść podatki dla biedniejszej części społeczeństwa która z natury jest leniwa. Zmusi to chłopstwo i grupę robotniczą do cięższej pracy w tym kraju a nie tylko na emigracji. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zagraniczne banki oraz sieci handlowe zainwestują w polsce budując kolejne placówki. Dzięki temu ceny produktów będą bardzo tanie i tanie kredyty a to przyciągnie inwestorów z zagranicy, którzy w polsce kupią sobie coś taniego a najlepiej też pewnego czyli tzw TiP.
  Myślę że już niedługo (do końca kwietnia) RajanEr przywiezie do polski 6 mln polaków z emigracji i będą tu mieć dobrze.
  Szkoda że pan magister doktor inżynier licencjat Ryszard Petru wyjeżdża z doktorem inżynierem asesorem komandosem profesorem Leszkiem Balcerowiczem na Ukrainę. Nasz kraj bowiem na długie miesiące pozbędzie się 2 fachowców. Na ukrainie uzdrowią ukraińską gospodarkę i sprawią że ukraincy się ucieszą a zasmucą ich wrogowie, tj Pitin i Merkel. Więc na przut (błont ortogreficzny) Europo i sztandar liberalnej gospodarki nieść. Oby ludziom się dobrze działo a kapitalistom żyło się dostatniej.

 20. Pan doktor magister inżynier pan Petru to bardzo mądry ekonomista. On wie jak uzdrowić polską gospodarkę. I nie należy truć się antybiotykami ale za to, powinniśmy iść do przodu jak burza. Najlepiej jest znieść podatki dochodowe i podnieść podatki dla biedniejszej części społeczeństwa która z natury jest leniwa. Zmusi to chłopstwo i grupę robotniczą do cięższej pracy w tym kraju a nie tylko na emigracji. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zagraniczne banki oraz sieci handlowe zainwestują w polsce budując kolejne placówki. Dzięki temu ceny produktów będą bardzo tanie i tanie kredyty a to przyciągnie inwestorów z zagranicy, którzy w polsce kupią sobie coś taniego a najlepiej też pewnego czyli tzw TiP.
  Myślę że już niedługo (do końca kwietnia) RajanEr przywiezie do polski 6 mln polaków z emigracji i będą tu mieć dobrze.
  Szkoda że pan magister doktor inżynier licencjat Ryszard Petru wyjeżdża z doktorem inżynierem asesorem komandosem profesorem Leszkiem Balcerowiczem na Ukrainę. Nasz kraj bowiem na długie miesiące pozbędzie się 2 fachowców. Na ukrainie uzdrowią ukraińską gospodarkę i sprawią że ukraincy się ucieszą a zasmucą ich wrogowie, tj Pitin i Merkel. Więc na przut (błont ortogreficzny) Europo i sztandar liberalnej gospodarki nieść. Oby ludziom się dobrze działo a kapitalistom żyło się dostatniej.

  • Islandczycy sprawili, że rząd, który aprobował pod dyktando światowej finansjery zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem „przerabianym” przez Grecję podał się w komplecie do dymisji! Główne banki w Islandii zostały znacjonalizowane i mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii. Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu ponownego spisania konstytucji. I to wszystko w pokojowy sposób. To prawdziwa rewolucja przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do aktualnego załamania. Na pewno zastanawiacie się, dlaczego te wydarzenia nie zostały szeroko nagłośnione? Odpowiedź na to pytanie prowadzi do kolejnego pytania: Co by się stało, gdyby reszta europejskich narodów wzięła przykład z Islandii? Oto krótka chronologia faktów: Wrzesień 2008 roku: nacjonalizacja najważniejszego banku w Islandii,Glitnir Banku, w wyniku czego giełd zawiesza swoje działanie i zostaje ogłoszone bankructwo kraju. Styczeń 2009 roku: protesty mieszkańców przed parlamentem powodują dymisję premiera Geira Haarde oraz całego socjaldemokratycznego rządu,a następnie przedterminowe wybory. Sytuacja ekonomiczna wciąż jest zła i parlament przedstawia ustawę, która ma prywatnym długiem prywatnych banków (wobec brytyjskich i holenderskich banków) wynoszącym 3,5 miliarda euro obarczyć islandzkie rodziny na 15 lat ze stopą procentową 5,5 procent. W odpowiedzi na to następuje drugi etap pokojowej rewolucji. Początek 2010 roku: mieszkańcy zajmują ponownie place i ulice, żądając ogłoszenia referendum w powyższej sprawie. Luty 2010 roku: prezydent Olafur Grimsson wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym 93 procent głosujących opowiada się za niespłacaniem tego długu. W międzyczasie rząd zarządził sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu. Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankowców, którzy przezornie odpowiednio wcześniej uciekli z Islandii. W tym kryzysowym momencie zostaje powołane zgromadzenie mające spisać nową konstytucję uwzględniającą nauki z dopiero co „przerobionej lekcji”. W tym celu zostaje wybranych 25 obywateli wolnych od przynależności partyjnej spośród 522, którzy stawili się na głosowanie (kryterium wyboru tej „25%u2033 – poza nieposiadaniem żadnej książeczki partyjnej – była pełnoletniość oraz przedstawienie 30 podpisów popierających ich osób). Ta nowa rada konstytucyjna rozpoczęła w lutym pracę, która ma się zakończyć przedstawieniem i poddaniem pod głosowanie w najbliższych wyborach przygotowanej przez nią „Magna Carty”. Czy ktoś słyszał o tym wszystkim w europejskich środkach przekazu? Czy widzieliśmy, choćby jedno zdjęcie z tych wydarzeń w którymkolwiek programie telewizyjnym? Oczywiście – NIE! W ten oto sposób Islandczycy dali lekcję bezpośredniej demokracji oraz niezależności narodowej i monetarnej całej Europie pokojowo sprzeciwiając się Systemowi. Minimum tego, co możemy zrobić, to mieć świadomość tego, co się stało, i uczynić z tego „legendę” przekazywaną z ust do ust. Póki co wciąż mamy możliwość obejścia manipulacji medialno informacyjnej służącej interesom ekonomicznym banków i wielkich ponadnarodowych korporacji. Nie straćmy tej szansy i informujmy o tym innych, aby w przyszłości móc podjąć podobne działania, jeśli zajdzie taka potrzeba. kopiuj wklej gdzie sie da ! niech ludzie sie dowiedza !!

  • „ ludzie maja dość hipokryzji ,dzikiej zdemoralizowanej pseudokultury, tęczy na placu zbawiciela ,waśni z sąsiadami ,skorumpowanych polityków którzy otwarcie nienawidzą tego kraju (c..j d…a i kamieni kupa ) zdziczenia (skora fura komora) ,milionów ludzi na emigracji ,media nie polskie siejące spustoszenie moralne edukacyjne w młodych ludziach ,dyzmowych polityków wysyłanych na kontrakty za służalstwo obcym i oto mamy obraz kraju nad Wisłą, wiec ludzie wkrótce sie przebudza oby nie za późno.
   Zgadzam się z Tyrmandem – „Patrzę na polski rynek i widzę korupcję polityczną, widzę klasę rządzącą, która chce zniszczyć wartość tylko po to, żeby przetrwać, mieć korzyści i zgromadzić majątki. Potrzebujemy ograniczenia kadencyjności – to jedyny sposób, żeby zapewnić uczciwość polityków”. Sektor bankowy, energetyczny i górniczy wiedzą, jak to jest, kiedy klasa rządząca okrada wszystkich Polaków.
   Wydaje się, że ruchy społeczne pokazują jak mechanizmy lichwy i politycy doprowadzają do upadku wydawało się jeszcze niedawno bogatych krajów (Grecja, Hiszpania, Włochy, Portugalia, Islandia). Mechanizmy finansowe. kredyty bankowe, strumień nie opodatkowanych pieniędzy z banków do ich zachodnich właścicieli, pożyczki z dodrukowanych pieniędzy (ktoś się tu bogaci) – to tylko mały fragment rabunkowego traktowania państw i społeczeństw przez finansjerę światową.
   Należy się nam strajk ogólnopolski w obronie kraju. A podstawowymi postulatami nie powinny być płace i walka poszczególnych grup społecznych a dobro kraju.
   Postulaty powinny brzmieć: – koniec uprzywilejowanej pozycji polityków – ograniczyć ich kadencyjność do 1 kadencji – znieść immunitet – rozliczyć majątki polityków włącznie z każdym członkiem rodziny – ograniczyć wydatki na Sejm – opodatkować banki i sieci handlowe – zabronić uczestnictwa w wyborach dotychczasowym p-osłom – banki uczynić polskimi by strumień miliardów nie płynął do kieszeni zachodnich bankierów, zbudować silne wojsko, bo możemy liczyć tylko na siebie a program naprawy państwa ma być programem dla polaków a nie instytucji trwoniących dorobek narodowy.
   KE Pochwaliła Polskę za nieopodatkowane banki i rzekę miliardów dolarów płynących bezpośrednio do ich właścicieli o dziwnie brzmiących nazwiskach. I o to w tym wszystkim chodzi.

   • zdecydowanie popieram, ale nie mam na myśli strajku, bo to jest specjalność tych bandytów i nierobów z solidarności, którzy doprowadzili ten kraj do ruiny takim własnym postępowaniem.
    Niemniej jednak trzeba postawić przed sądem takich wichrzycieli, błaznów ekonomii jak Balcerowicz, Lewandowski, Bielecki, Buzek i wielu innych którzy za bezcen wyprzedali nasz narodowy majątek i zniszczyli całą gospodarkę.
    Zobaczcie na przykład Rosji, tam na wiele lat wysłano do obozu pracy, kolonii karnej takiego bandytę i gangstera jak Chodorkowski. Podobnych przykładów w Rosji było wiele dziesiątek.
    Odzyskano wielomiliardowe majątki i aktywa.
    Nasi biznesmeni łącznie z Janem to małe pikusie, którzy nas okradli na złodziejskiej prywatyzacji.
    Zatem nic straconego, do dzieła rodacy.
    Są nas miliony.
    Można zatem jeżeli się chce, zatem nic straconego

 21. A ja uważam że niestety mogą się właśnie spełnić i to wszystkie Twoje scenariusze, a dobrze będzie jak nie spełnią się inne nie przewidywane dzisiaj „czarne” scenariusze !!!!

 22. Wzrost oparty o mocny popyt wewnętrzny możemy teraz obserwować w Chinach. Czy Polska może się w ogóle porównywać z takim gigantem? Pewnie nie, ale uwidacznia to dobrze jaki mikroskopijny jest ten wzrost. Nie ma się czym chwalić.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.